EEVZA U17 DZIEWCZĄT: POLSKA - BIAŁORUŚ 3:0

Juniorki młodsze trenera Andrzeja Pecia zakończyły rozgrywki grupowe bez straty seta. Dzisiaj z niewielkimi dawkami niepotrzebnych emocji nasze siatkarki pokonały Białorusinki. W niedzielę o 17.30 Polki o zwycięstwo w turnieju i awans do przyszłorocznych finałów mistrzostw Europy zagrają z Rosją, która była uznawana za murowanego faworyta turnieju.

Nasze siatkarki nie wyglądały na speszone stawką meczu. Szybko wyszły na prowadzenie 5:0 bardzo dobrze spisując się we wszystkich elementach gry. Białorusinki starały się zniwelować różnicę. Głównie dzięki agresywnej zagrywce udało im się doprowadzić do wyniku 18:14. Polki nie dały sobie odebrać zwycięstwa, a ostatni punkt podarowała zepsutą zagrywką Białorusinka.

Druga partia przebiegała również pod dyktando naszych siatkarek, które co prawda nie osiągnęły takiej przewagi jak w pierwszym secie, ale imponowały opanowaniem i konsekwencją w grze. Mimo że Białorusinki momentami zbliżały się na jeden-dwa punkty, a nawet wyszły na prowadzenie 15:16, Polki nie traciły zimnej krwi, czego przykładem jest ostatni punkt zdobyty atakiem przez rezerwową Zofię Brzozę.

Po zmianie stron nasze siatkarki postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce i po kilku skutecznych akcjach wypracowały kilkupunktową, bezpieczną przewagę. Nieco emocji było w końcówce, bo dopiero piątą piłkę meczową wykorzystała Anna Federowicz.

Polska – Białoruś 3:0 (25:17, 25:23, 25:22)

Polska: Antonina Serafinowska, Amelia Dombrowska, Aleksandra Walczak, Oliwia Jaroń, Martyna Podlaska, Anna Federowicz, Kornelia Drosdowska (L) oraz Wiktoria Szewczyk, Zofia Brzoza

Trener: Andrzej Peć

Siatkówkę młodzieżową wspierają PKN ORLEN i PLUS.