CEV ME U20 WŁOCHY - POLSKA 3:0

W drugim meczu grupowym #EuroVolleyU22M Polska uległa Włochom 0:3 (24:26, 27:29, 20:25).

Włosi uważani są za faworytów turnieju. Nasi młodzi siatkarze dzielnie walczyli, ale w dwóch pierwszych setach ulegli w zaciętych końcówkach. Trzecia partia przebiegła już zdecydowanie pod dyktando Włochów. - Przegraliśmy z zespołem mistrzów świata w tej kategorii wiekowej. Chłopaki grali z wiarą w zwycięstwo, w dwóch setach o wyniku decydowały pojedyncze akcje. Walczymy dalej, przed nami kolejne, trudne mecze. Bardzo chcielibyśmy zagrać jeszcze raz w tym turnieju z Włochami, ale aby to się stało musimy wygrywać w kolejnych spotkaniach - powiedział II trener Maciej Zendeł. W poniedziałek kolejny mecz, przeciwnikiem będzie reprezentacja Belgii.

Polska: Jakub Czerwiński, Przemysław Kupka, Jakub Durski, Karol Urbanowicz, Adrian Markiewicz, Michał Gierżot, Jakub Dereń (L) oraz Bartosz Gomułka, Dawid Pawlun, Mateusz Borkowski, Jakub Czyżkowski  I trener Sebastian Pawlik, II trener Maciej Zendeł