W OLSZTYNIE ZAKOŃCZYŁ SIĘ X OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TALENTÓW IM. WIESŁAWA GAWŁOWSKIEGO

2

We wtorek zakończył się, rozgrywany od niedzieli w olsztyńskiej Uranii X Ogólnopolski Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych im. Wiesława Gawłowskiego. Był przeglądem najzdolniejszej młodzieży, w którym wzięło udział ponad dwieście dziewcząt i chłopców.

Za nami trzy dni sportowej rywalizacji. - Zostawiliście na boisku dużo serca. Dziękuję Wam za ogromne zaangażowanie.  Byliście fantastyczni. Każdy z Was może czuć się zwycięzcą - mówił Szef Projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Waldemar Wspaniały podczas uroczystości zamknięcia X Ogólnopolskiego Turnieju Talentów im. Wiesława Gawłowskiego.

Szef Projektu SOS przypomniał, że w olsztyńskiej Uranii zobaczyliśmy dwadzieścia zespołów dziewcząt i chłopców, a towarzyszyło im czterdziestu trenerów oraz trzydziestu koordynatorów, którzy byli sędziami i "całe przedsięwzięcie było dużym wyzwaniem logistycznym, któremu organizatorzy jak co roku znakomicie sprostali."

Olsztyński turniej był prezentacją dorobku dziewcząt i chłopców z roczników 2008 i 2009. Choć wszyscy otrzymali złote medale, to w czasie meczów nie było taryfy ulgowej. - Grano z ogromną ambicją i wolą walki. W każdym meczu rywalizowano do ostatniej piłki. Zdolnej i chętnej do pracy młodzieży na pewno w naszym kraju nie brakuje - powiedział koordynator i trener Zdzisław Gogol.

Szef wyszkolenia Projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Zbigniew Krzyżanowski "podkreślił doskonałą pracę trenerów z młodzieżą." - Ich stosunek do młodych podopiecznych jest empatyczny i miły, bez niepotrzebnych krzyków i podnoszenia głosu - powiedział Zbigniew Krzyżanowski.

Waldemar Wspaniały życzył wszystkim udanych wakacji. Powiedział do części dziewcząt i chłopców "do zobaczenie w Białej Podlaskiej." W tym mieście w drugiej połowie lipca odbędą się tradycyjne Kampy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych i niektórzy uczestnicy X OTT im. Wiesława Gawłowskiego w Olsztynie przyjadą tam trenować i wypoczywać.

W X OTT Siatkarskich Ośrodków Szkolnych im. Wiesława Gawłowskiego grały zespoły z rocznika 2008 i 2009 reprezentujące okręgi: Południe, Północ, Wschód i Zachód.

Klasyfikacja - rocznik 2008
dziewczęta: 1. Północ, 2. Zachód, 3. Wschód, 4. Południe
chłopcy: 1. Zachód, 2. Wschód, Północ, 4. Południe

Rocznik 2009
dziewczęta: 1. Północ, 2. Wschód, 3. Zachód, 4. Południe
chłopcy: 1. Północ, 2. Zachód. 3. Południe, 4. Wschód

Źródło: pzps.pl/ KP
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice