WIELKI FINAŁ KINDER JOY OF MOVING 2024: STARTUJE 2. EDYCJA TURNIEJU W KOŁOBRZEGU


Od piątku do niedzieli miasto Kołobrzeg gości uczestników 2. Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving. W turnieju centralnym bierze udział blisko 200 drużyn z całej Polski!

Współpraca Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Grupy Ferrero w Polsce trwa nieprzerwanie od 2007 roku. Od blisko 17 lat wspólnie organizujemy halowe mistrzostwa Polski w minisiatkówce, które na stałe wpisały się w kalendarz rozgrywek. Podjęto decyzję, że nadszedł czas na kolejny etap działań. Od 2023 roku rozgrywki minisiatkówki poza halą toczą się również na piasku! W czerwcu 2023 roku po raz pierwszy w historii zostały rozegrane Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving!

Co roku obserwujemy coraz większe zainteresowanie siatkówką wśród dzieci i młodzieży – w tym siatkówką plażową. Z myślą o nich organizowane są właśnie rozgrywki KINDER Joy of moving na plaży. Sportowa rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych U-11, U-12, U-13 dziewcząt i chłopców. Pierwsza część rozgrywek minisiatkówki plażowej była organizowana przez Wojewódzkie Związki Piłki Siatkowej. Do Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving awans uzyskały po trzy najlepsze drużyny z każdej kategorii wiekowej.

– Cieszymy się, że nasza wieloletnia współpraca z Grupą Ferrero tak dobrze się rozwija. Od lat prowadzimy działania na rzecz popularyzowania minisiatkówki wśród najmłodszych. W tym sezonie graliśmy minisiatkówkę nie tylko w hali, ale również na plaży. Dzięki tej nowej inicjatywie jeszcze więcej młodych zawodniczek i zawodników będzie uprawiała tę piękną dyscyplinę. Jednocześnie dziękujemy naszemu Partnerowi za tak pozytywne i aktywne włączenie się w rozwój minisiatkówki w naszym kraju – podkreślił Jacek Kasprzyk, Zastępca Dyrektora Pionu ds. siatkówki plażowej i na śniegu.

Wiosną 2024 roku ruszyły zapisy do drugich regionalnych eliminacji. Kolejna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodych adeptów siatkówki, którzy rozgrywali swoje mecze w kategorii U-11, U-12, U-13 dziewcząt i chłopców. Od piątku o niedzieli na plaży w Kołobrzegu - wejście 8 będzie rozgrywany 2. Wielki Finał KINDER Joy of moving z udziałem ponad 200 drużyn dziewcząt i chłopców. 

Przypominamy tylko, że w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving biorą udział dziewczęta i chłopcy w wieku od 11 do 13 lat, reprezentujący szkoły, kluby sportowe, zespoły amatorskie, akademie siatkarskie, a także stowarzyszenia, fundacje oraz podmioty niezrzeszone.

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving rozgrywane są pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Sportu i Turystyki i Polskiego Komitetu Olimpoijskiego. Partnerem Tytularnym jest Grupa Ferrero w Polsce realizująca program KINDER Joy of moving.

Po raz drugi z rządu najmłodsi miłośnicy gry w siatkówkę plażową zjechali z całej Polski do Kołobrzegu, aby walczyć o medale mistrzostw Polski. Już teraz za wszystkich trzymamy mocno kciuki!

Organizatorzy przeprowadzili losowanie przed rozstawieniem grup dla wszystkich sześciu kategorii U-11, U-12, U-13 dziewcząt i chłopców. Poniżej przedstawiamy wyniki losowania. 

Rozstawienie grup 2. Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving:
U-11 dziewcząt

U-12 dziewcząt

U-13 dziewcząt

U-11 chłopców

U-12 chłopców

U-13 chłopców

Turniej centralny został zaplanowany na 5-7 lipca 2024 roku w Kołobrzegu. Turniej zostanie rozegrany na plaży w Kołobrzegu. Wejście na boiska przygotowane na plaży znajduje się od ulicy Fredry (wejście nr 8 obok Kamiennego Szańca). W pierwszym dniu turnieju zespoły będą rozgrywały mecze eliminacyjne w grupach. W każdej znajdą się trzy zespoły – mistrz, wicemistrz oraz brązowy medalista etapu wojewódzkiego. 

Na podstawie uzyskanych wyników eliminacji zespoły zostaną rozstawione do Turnieju Głównego zgodnie z diagramem przygotowanym przez Organizatorów. Spotkania rozgrywane będą zgodnie z przepisami i zasadami gry zawartymi w dokumencie „Regulamin Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving”. Turniej Główny będzie rozgrywany systemem brazylijskim.

Harmonogram 2. Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving:
5 lipca (piątek)

godz. 9.00 Oficjalna ceremonia otwarcia Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving.
godz. 10.30-15.00 Eliminacje do Turnieju Głównego dziewcząt, kat. U-11 i U-13 oraz chłopców U-12.
godz. 15.00-19.30 eliminacje do Turnieju Głównego chłopców, kat. U-11 i U-13 oraz dziewcząt U-12 dziewcząt.
W eliminacjach biorą udział wszystkie zgłoszone drużyny do Wielkiego Finału.

6 lipca (sobota)
godz. 9.00- 13.30 Turniej Główny dziewcząt, kat. U-11 i U-13 oraz chłopców U-12.
godz. 13.30-18.00 Turniej Główny chłopców, kat. U-11 i U-13 oraz dziewcząt U-12.

7 lipca (niedziela)
godz. 9.00-13.00 Mecze o poszczególne miejsca oraz mecze finałowe.
godz. 14.00 Ceremonia zakończenia Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving.

Źródło: pzps.pl/ Katarzyna Porębska/ minisiatkowka.pl

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice