WIELKI FINAŁ KINDER JOY OF MOVING 2024 NA PLAŻY: PODSUMOWANIE


Niedziela to był ostatni dzień zmagań młodych pasjonatów minisiatkówki plażowej podczas 2. Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving. Turniej był rozgrywany od piątku do niedzieli w Kołobrzegu na specjalnie przygotowanych 18 boiskach z udziałem 228 drużyn z całej Polski. Poznaliśmy najlepsze pary w kategorii U-11, U-12, U-13 dziewcząt i chłopców.

Za nami trzy dni sportowych zmagań podczas 2. Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówki Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving. Poziom sportowy całych rozgrywek stał na bardzo wysokim poziomie. Przez trzy dni dopisała piękna pogoda. Co ważne, uczestnikom towarzyszyło wiele pozytywnych emocji, dobrej zabawy i radości.

- Wszystkim serdecznie gratuluję udziału w turnieju. Dziękuję Wam drodzy finaliści, trenerzy, rodzice i kibice. Cieszę się, że tyle młodych osób chce grać w siatkówkę. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego turnieju. Ogromne podziękowanie dla Grupy Ferrero w Polsce, MOSiR Kołobrzeg i miasta Kołobrzeg. Od wielu osób słyszałem, że zawody stały na wysokim poziomie, co nas ogromnie cieszy. A najbardziej jesteśmy zadowoleni, że tak wiele osób młodych chce grać w siatkówkę plażową. Dziękuję, że nam zaufaliście i z takim zaangażowaniem braliście udział w 2. Wielkim Finale - powiedział Jacek Kasprzyk, członek zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.  

Po raz drugi Wielki Finał KINDER Joy of moving rozgrywany był w Kołobrzegu. Jego organizacja nie byłaby możliwa bez ogromnego zaangażowania Marka Mierzwińskiego, prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej.

- Moi Drodzy, jestem bardzo szczęśliwy, że po raz drugi mogliśmy razem zorganizować ten Wielki Finał KINDER Joy of moving. Dziękuję rodzicom, zawodniczkom, zawodniczkom, za trzy dni sportowych emocji. Pragnę podziękować sędziom, wolontariuszom za kilkudniową pracę. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego turnieju. Nie będę wymieniał z nazwisk, aby nikogo nie pominąć, ale chcę podkreślić, że bez waszego wsparcia, zaangażowania i ciężkiej pracy ten turniej nie mógłby się odbyć - wyznał Marek Mierzwiński, dyrektor Wielkiego Finału KINDER Joy of moving.

 W czasie ceremonii zakończenia Organizatorzy przyznali dwie nagrody Fair Play. Pierwszą dla trenera za popularyzację wartości fair play. To wyróżnienie otrzymał trener Łukasz Barański z KS Arena Tomaszów Mazowiecki. Szkoleniowiec podczas meczu zwrócił uwagę, że sędzia błędnie ocenił akcję i poprosił o przyznanie jednak punktu drużynie przeciwnej. Warto dodać, że wynik w tym secie był remisowy, a drużyna z Tomaszowa Mazowieckiego ostatecznie przegrała to spotkanie i zakończyła swój udział w turnieju. 

Drugie wyróżnienie dotyczyło popularyzacji "czynu czystej gry" dla zespołu UKS Lesznowola. Pomimo ogłoszenia na ich korzyść walkowera zgodzili się rozegrać zaległy mecz. Ostatecznie go przegrali 1:2 i nie awansowali do fazy medalowej.

W dalszej części ceremonii zostały nagrodzone cztery najlepsze pary we wszystkich kategoriach: U-11, U-12, U-13 dziewcząt i chłopców. Zawodniczki, zawodnicy z pierwszego i drugiego miejsca otrzymali od Organizatorów: piłkę, plecak, uchwyt na piłkę, medal, dyplom i puchar. Za trzecie miejsce otrzymali: piłkę, plecak, medal, dyplom i puchar, a za czwarte piłkę, medal i dyplom.

W kategorii U-11 dziewcząt 1. miejsce zajęła Maja Jędrzysik i Maja Swadźba z UKS Centrum Przy POSiR Pszczyna, 2. miejsce Janina Sawczok i Maria Rybak z UKS Leszcznowola/UKS 321 Bemowo, 3. miejsce Milena Janowicz i Zuzanna Bohonus z SGS Goleniów, a 4. miejsce Hanna Piróg i Aleksandra Urbańska z UKS SG Kożuchów. 

W kategorii U-11 chłopców 1. miejsce zajął Antoni Wolski i Julian Kamiński z MMKS Mińsk Mazowiecki, Adam Kazek i Jakub Brodowski z UMKS MOS Wola/UKS PLAS Warszawa, 3. miejsce Wiktor Kalamon i Michał Pasionek z SP Łochowo, a czwarte Patryk Burkot i Julian Wojtyczka z KS Radwan Sport Kraków.

W kategorii U-12 dziewcząt najlepsza okazała się para Liwia Szczepankiewicz i Julia Dziób z MKS Dwójka Zawiercie. 2. miejsce zajęła Aleksandra Maras i Antonina Matuszko z APS Rumia, 3. miejsce Amelia Ciaston i Wiktoria Gibała z MKS MOS Wieliczka, a 4. miejsce Anna Bernacka i Barbara Radczyk z UKS Kania Siatka Gostyń.

W kategorii U-12 chłopców 1. miejsce zajął Jakub Landsberg i Jan Wasiniewski z UKS SET Starogard Gdański, 2. miejsce Krzysztof Jasiński i Oskar Wika z Akademii Pliński&Wika, 3. miejsce Wojciech Makieła i Kacper Trepka z Aluron CMC Warta Zawiercie, a czwarte Igor Skoryy 0 Maciej Aleksandrowicz z SUKKS Suwałki.

W kategorii U-13 dziewcząt 1. miejsce zajęła Hanna Pasikowska i Hanna Rzepka z MKS Dwójka Zawiercie, 2. miejsce Lena Fierek i Julia Kaźmierkiewicz z APS Rumia, 3. miejsce Maria Szeląg i Barbara Szeląg z MKS Stal Poniatowa, a 4. miejsce Karina Wójkiewicz i Oliwia Jakimczuk z SPS Zbąszynek.

Od początku 2. Wielkiego Finału pod kierownictwem Sędziów Głównych - Jana Baniaka i Grzegorza Sołtysiaka ciężko pracuje grupa jedenastu sędziów, których wspiera jeszcze większa grupa zawodniczek i zawodników, bo aż dwudziestu ośmiu, którzy na co dzień grają w dwóch klubach - UKS OPP Powiat Kołobrzeski i UKS POMORZANIE POGODNO Szczecin. Młodzi pasjonaci siatkówki podczas tego trzydniowego turnieju występują w roli wolontariuszy-sędziów i z pełnym zaangażowaniem, uśmiechem na twarzy sędziują wszystkie mecze.

Przypominamy tylko, że w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving biorą udział dziewczęta i chłopcy w wieku od 11 do 13 lat, reprezentujące szkoły, kluby sportowe, zespoły amatorskie, akademie siatkarskie, a także stowarzyszenia, fundacje oraz podmioty niezrzeszone.

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving rozgrywane są pod Patronatem Honorowym Ministerstwa Sportu i Turystyki i Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Partnerem Tytularnym jest Grupa Ferrero w Polsce realizująca program KINDER Joy of moving.

Wyniki w poszczególnych kategoriach 2. Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Plażowej o Puchar KINDER Joy of moving:
U-11 dziewcząt

U-12 dziewcząt

U-13 dziewcząt

U-11 chłopców

U-12 chłopców

U-13 chłopców

Źródło: pzps.pl/ Katarzyna Porębska/ minisiatkowkaplazowa.pl

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice