SILNA STAWKA W PÓŁFINAŁACH MP JUNIOREK I JUNIORÓW


- W rywalizacji o medale mistrzostw Polski juniorów nie ma już praktycznie słabych drużyn. We wszystkich czterech grupach trudno wskazać wyraźnie słabszych rywali. Każdy praktycznie nosi buławę marszałkowską w plecaku - mówi trener AT Jastrzębskiego Węgla, Dariusz Luks. W podobnym duchu wypowiada się o stawce rywalek wśród juniorek trener MUKS Sparty Warszawa, Robert Strzałkowski.

Podopieczne trenera Strzałkowskiego zagrają w grupie z UKS Atena KSG Warszawa (gospodynie), LTS Legionovią Legionowo i MUKS LO 47 Budowlani Łódź. - Będzie to praktycznie powtórka z czempionatu Mazowsza, gdzie zajęliśmy trzecie miejsce. Nadarzy się więc okazja do rewanżu. Na pewno trafiliśmy do bardzo mocnej grupy. Silne wydają się być łodzianki, mające w składzie sześć czy siedem kadrowiczek. Dla nas już awans do grona półfinalistek jest już sukcesem. Zagramy ambitnie i na luzie. Będziemy chcieli sprawić niespodziankę - mówi Robert Strzałkowski.

Zdaniem warszawskiego szkoleniowca w gronie "szesnastki" 1/2 finału mistrzostw Polski juniorek "są uznane firmy, znane od lat z pracy z młodzieżą i będące zapleczem klubów TAURON Ligi."

Złotego medalu bronić będzie GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca. Podopieczne trenera Dawida Michora będą gospodyniami jednego z półfinałów i zagrają z MKS Silesia Volley Mysłowice, KS Pałac Bydgoszcz i VolleyWrocław. Siatkarki ze Stężycy będą faworytkami nie tylko połfinałowego turnieju, ale calej rywalizacji w mistrzostwach. Ubiegłoroczne finalistki już pokazały się z mocnej strony w turniejach ćwierćfinałowych. Swoje zawody wygrały m.in. LTS Legionovia i Enea Energetyk Poznań.

AT Jastrzębski Węgiel jest uznaną firmą na krajowej arenie młodzieżowej siatkówki, a Dariusz Luks cenionym szkoleniowcem. W kategorii juniora jego podopieczni wielokrotwnie stawali na podium. W gronie wychowanków są zawodnicy, którzy grają już w PlusLidze, a libero Kuba Hawryluk został doceniony przez trenera męskiej reprezentacji Nikolę Grbicia.

Jastrzębianie będą gospodarzami jednego z półfinałowych turniejów. Ich rywalami będą TAURON Norwid Częstochowa, SMS Sparta AGH Kraków i AS Stal Nysa. - Oczywiście chcemy wywalczyć awans, ale do gry podejdziemy bez hurra optymizmu - mówi Dariusz Luks. Uważam, że każdy z czwórki półfinalistów w naszej grupie ma po 25 procent szans na awans. Krakowski zespół gra w II lidze i na razie plasuje się wyżej niż my.

Klasyfikacja końcowa MP juniorek Dębica 2023:
1. GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca
2. Energa MKS Kalisz
3. SMS Solna Wieliczka
4. Enea Energetyk Poznań
5. #VolleyWrocław 
6. UKS Atena Kaman Warszawa
7. LTS Legionovia Legionowo
8. TS Stal Śrubiarnia ŻAPN Żywiec

Klasyfikacja końcowa MP juniorów Tomaszów Mazowiecki 2023:
1. KS Lechia Tomaszów Mazowiecki
2. KS Metro Warszawa
3. AT Jastrzębski Węgiel
4. UMKS MOS Wola Warszawa
5. ENEA Energetyk Poznań
6. AKS V LO Rzeszów
7. BKS Chemik Siatkówka Młodzieżowa Bydgoszcz
8. Trefl Gdańsk

Turnieje półfinałowe mistrzostw Polski juniorek i juniorów zaplanowano na 23-25 lutego.

Patronem młodzieżowych mistrzostw Polski oraz młodzieżowych reprezentacji jest Grupa ORLEN.

Źródło: pzps.pl/ KP

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice