Siatkarki SOS ZSSChiO w Jarosławiu o krok od medalu w Ogólnopolskiej Licealiadzie 2017!

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

Zgodnie z przyjętym regulaminem - podziałem na dwie 6-zespołowe grupy turniejowe, pierwszego dnia rozegraliśmy dwa mecze grupowe z zespołami VII LO w Zielonej Górze oraz I LO Sandomierz. 

Po bardzo dobrze prowadzonej grze oba te pojedynki wygraliśmy po 2:0. Drugiego dnia do rozegrania pozostały kolejne trzy mecze grupowe z następującymi drużynami: II LO Świdnik, II LO Wrocław oraz LO SMS Ostrowiec Świętokrzyski. W pierwszym meczu odnieśliśmy pewne zwycięstwo 2:0. Już od początku wiedzieliśmy, że drugi pojedynek nie będzie łatwą przeprawą. Po bardzo zaciętej i wyrównanej walce ulegliśmy 1:2, jak się później okazało, tegorocznemu zwycięzcy. W tej sytuacji ostatni mecz dnia z Ostrowcem Świętokrzyskim miał rozstrzygnąć o naszym awansie do finałowej czwórki. 

Duża determinacja, wola walki, dobra dyspozycja motoryczna i siatkarska zadecydowały o naszym zwycięstwie 2:1. To co jeszcze kilka godzin temu było takie odległe stało się faktem – byliśmy w finałowej czwórce turnieju. Trzeciego dnia bardzo chcieliśmy wywalczyć medal , jednak to się nie udało. W meczu półfinałowym ulegliśmy ZS Sportowych w Dąbrowie Górniczej 0:2, natomiast w spotkaniu o brązowy medal musieliśmy uznać wyższość zespołu VII LO SMS Kalisz. Mecz ten, po bardzo wyrównanej grze i setach przegranych w końcówkach, uplasował nas ostatecznie na 4 miejscu tegorocznej Ogólnopolskiej Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt .

Końcowa klasyfikacja finałowej czwórki przedstawiała się następująco:

I m-ce – II LO Wrocław

II m-ce – ZS Sportowych Dąbrowa Górnicza

III m-ce – VII LO SMS Kalisz

IV m-ce – SOS ZSSChiO Jarosław

Po wszystkich rozegranych meczach odbyło się uroczyste zakończenie turnieju. Miłym akcentem było wyróżnienie Pauliny Kłuś, która uznana została najlepszą zawodniczką libero całego turnieju.

Szkołę reprezentowały następujące uczennice S.O.S.: Paulina Kłuś, Dominika Bochenek, Klaudia Kamińska, Klaudia Litawa, Zuzanna Przewrocka, Patrycja Siry, Wiktoria Bylica, Kinga Michalska, Kinga Magierowska, Monika Rusinek, Klaudia Ciurko i Łucja Piestrak. 

Trenerami byli Jolanta Pajda i Piotr Pajda.

                                                                                                                                                                  Jolanta Pajda


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice