NYSA JEDZIE NA FINAŁY MISTRZOSTW POLSKI!

W dniach 26.03 i 27.03 odbyły się finały województwa w licealiadzie i gimnazjadzie w piłce siatkowej chłopców. 

Zarówno w jednym jak i w drugim finale mieliśmy swoich przedstawicieli: ZSiPO SOS w Nysie uczestniczył w turnieju finałowym liceów w Kędzierzynie Koźlu, a ZSS SOS Nysa był gospodarzem turnieju w Nysie. Zarówno licealiści jak i gimnazjaliści sięgnęli po złote medale mistrzostw województwa. W jednym i drugim przypadku o zdobyciu korony województwa decydował mecz z corocznymi rywalami z Kędzierzyna Koźla. Podopieczni Bartłomieja Dykty i Marcina Dykty potwierdzili swoją dominację w województwie - wygrywając odpowiednio 2:1(-23,21,12), i 2:0 (21,18). Obie grupy wiekowe uzyskały awans do finałów Mistrzostw Polski, z czego bardzo cieszyli się obaj trenerzy.

Bartłomiej Dykta (SOS Liceum): Po trzech latach tytuł mistrza województwa wraca do Nysy. Udało się zwyciężyć na trudnym terenie w Kędzierzynie Koźlu i potwierdzić, że siatkówka młodzieżowa w naszym mieście stoi na wysokim poziomie.

Marcin Dykta (SOS Gimnazjum): Wygraliśmy już chyba piąty raz z rzędu województw, co bardzo cieszy ale najbardziej jestem zadowolony, że pokonaliśmy w tym roku zespół, z którym mieliśmy olbrzymie problemy (pierwsze zwycięstwo w pięciu meczach). Myślę, że szala przechyliła się na naszą korzyść i to my będziemy lepsi w kolejnych konfrontacjach. Chłopcy w 100% zrealizowali założenia taktyczne, a to się bardzo ceni. Ogromne podziękowania należą się dyrektorom obu szkół, nauczycielom i uczniom ,którzy wspierali nas mentalnie. Mamy nadzieję, że po tym sukcesie znajdą się środki na udział w finałach, do których już od poniedziałku zaczynamy przygotowania.

Skład licealistów: Daminik Zych, Alan Wolak, Dominik Odwrot, Daniel Ochrymczuk, Jakub Chwastyk, Oskar Spychała, Dawid Wojciechowski, Patryk Lechowicz, Filip Pęcherczyk, Simon Wałach, Wojciech Duran. Trener: Bartłomiej Dykta.

Skład gimnazjalistów: Jakub Szafrański, Dominik Kluz, Dawid Janik, Mateusz Janik, Jakub Wąsowicz, Jakub Tkacz, Grzegorz Sobkowicz, Wiktor Kubacki, Oliwer Łuka, Oskar Stanek, Daniel Węgrzyn, Tymoteusz Walczak. Trenerzy: Marcin Dykta, Agata Czabanowska.


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice