MP MŁODZIKÓW 2023: FINAŁY (VIDEO+GALERIA)

Trefl Gdańsk SA został mistrzami Polski młodzików. W finałowym meczu w Poznaniu zespół ten pokonał Tytanów Białystok 2:0. Brązowy medal zdobyła Enea Energetyk Poznań po wygranej w decydującym meczu z Hemarpolem Norwidem Częstochowa 2:0. Najlepszym zawodnikiem turnieju (MVP) został Maciej Korona (Trefl Gdańsk S.A.)

FINAŁ: Tytani Białystok - Trefl Gdańsk S.A. 0:2 (20:25, 18:25). MVP Olgierd Skóra
Oba zespoły spotkały się w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski młodzików w Białymstoku. Wygrali wówczas gdańszczanie 2:0 (25:14, 25:19). W zgodnej opinii obserwatorów Trefl Gdańsk S.A był faworytem poznańskiego czempionatu. Zespół ten zarówno w fazie ćwierćfinałów jak i półfinałów nie stracił seta. Finał również padł łupem tego zespołu. Na początku pierwszego seta gdańszczanie objęli szybko prowadzenie 5:1. Ich gra sprawiała kłopoty Tytanom. Przewaga rosła i wynosiła już 16:8. Teraz jednak nastąpił czas dekoncentracji. Białostocznie zaczęli grać lepiej i prowadzenie spadło do 16:19. Ostatecznie Trefl odpadł atak i pewnie wygrał 25:20. Drugiego seta gdańszczanie wygrali jeszcze pewniej. MVP meczu został Olgierd Skóra, który zdobył 7 punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole mistrz Polski był Maciej Korona 11.Obaj zawodnicy mieli w tym dorobku po dwa bloki.

O BRĄZOWY MEDAL: Enea Energetyk Poznań - Hemarpol Norwid Częstochowa 2:0 (25:22, 25:15). MVP Kamil Wrzeszczyński.
Poznański zespół wygrał pierwszego seta dzięki lepszej grze w jego ostatnich fragmentach. Częstochowianie objęli prowadzenie 2:0. Ich przewaga długo utrzymywała się. Było m.in. 7:3, 12:10 i 17:13. Teraz Enea Energetyk zaczęła odrabiać straty. Przewagę trzech punktów (21:18) gospodarze mistrzostw Polski młodzików spokojnie utrzymali do końca partii. Siedem punktów dla nich zdobył Kamil Wrzeszczyński. W drugim secie poznańscy siatkarze mieli już wyraźną przewagę. Od stanu 8:5 wręcz deklasowali swoich rywali doprowadzając do wyniku 13:5. Taki rezultat pozwalał na spokojną grę. W bloku Enea Energetyk była lepsza 5-1, a na zagrywce 8:4.

Nagrody indywidualne
MVP Maciej Korona (Trefl Gdańsk S.A.)
Najlepszy rozgrywający Oliwier Kuropatwa (Trefl Gdańsk S.A.)
Atakujący Igor Juskowiak (Enea Energetyk Poznań)
Środkowy Olgierd Skóra (Trefl Gdańsk S.A.)
Przyjmujący Jakub Mrozek Tytani Białystok)
Libero Marcel Schadach (Trefl Gdańsk S.A.)

W czwartek do rywalizacji o mistrzostwo Polski młodzików przystąpiło osiem zespołów podzielonych na dwie grupy, w których odbywała się gra systemem każdy z każdym. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinału.

Sponsorem turnieju i patronem siatkówki młodzieżowej w Polsce jest PKN ORLEN. W turnieju biorą zawodnicy z rocznika 2008 i młodsi.

Grupa I
Hemarpol Norwid Częstochowa, BKS Chemik Siatkówka Młodzieżowa Bydgoszcz, Tytani Białystok, AZS UWM Olsztyn.

Grupa II
Trefl Gdańsk S.A. Enea Energetyk Poznań, KS Metro Warszawa, AT Jastrzębskie Węgiel.

20230430 SUM 1873

Wyniki mistrzostw Polski młodzików
CZWARTEK 27.04.2023
HEMARPOL NORWID CZĘSTOCHOWA – BKS CHEMIK SIATKÓWKA MŁODZIEŻOWA BYDGOSZCZ 2:0 (26:24, 26:24)
TYTANI BIAŁYSTOK – AZS UWM OLSZTYN 2:0 (25:19, 29:27)
TREFL GDAŃSK S.A. – ENEA ENERGETYK POZNAŃ 2:0 (25:21, 25:22)
OFICJALNE OTWARCIE
KS METRO WARSZAWA – AT JASTRZĘBSKI WĘGIEL 0:2 (21:25, 18:25)

PIĄTEK 28.04.2023
BKS CHEMIK SIATKÓWKA MŁODZIEŻOWA BYDGOSZCZ – AZS UWM OLSZTYN 2:1 (22:25, 25:15, 15:11)
HEMARPOL NORWID CZĘSTOCHOWA – TYTANI BIAŁYSTOK 1:2 (25:14, 21:25, 12:15)
ENEA ENERGETYK POZNAŃ – AT JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2:0 (25:22, 25:19)
TREFL GDAŃSK S.A. – KS METRO WARSZAWA 2:0 (25:17, 27:25)

TYTANI BIAŁYSTOK – BKS CHEMIK SIATKÓWKA MŁODZIEŻOWA BYDGOSZCZ 2:0 (25:15, 25:13)
AZS UWM OLSZTYN – HEMARPOL NORWID CZĘSTOCHOWA 0:2 (22:25, 26:28)
KS METRO WARSZAWA – ENEA ENERGETYK POZNAŃ 0:2 (24:26, 15:25)
AT JASTRZĘBSKI WĘGIEL – TREFL GDAŃSK S.A. 2:1 (22:25, 25:22, 15:12)

SOBOTA, 29.04.2023
O 7. miejsce
AZS UWM Olsztyn  – KS Metro Warszawa 0:2 (16:25, 14:25)
O 5. miejsce
BKS Chemik Siatkówka Młodzieżowa Bydgoszcz - AT Jastrzębski Węgiel 2:1 (25:16, 18:25, 17:15)