MP MŁODZICZEK - WARSZAWA 2021: WYNIKI

W Warszawie rozgrywany jest finałowy turniej mistrzostw Polski młodziczek, którego patronem jest PKN ORLEN.

W stolicy gra osiem najlepszych drużyn z całego kraju. W grupie A rywalizują zespoły Enei Energetyka Poznań, Energi MKS Kalisz, MKS Dwójki Zawiercie oraz UKS Szamotulanina Szamotuły, a w B możemy oglądać MKS Dąbrowę Górniczą, MUKS Joker Świecie, SMS Solną Wieliczkę i Łaskovię Łask.

W czwartek rozegrane zostały cztery mecze grupowe. W piątek było ich osiem. W sobotę odbyły się mecze o miejsca 5-8. oraz półfinały. Spotkania o medale rozegrane zostaną w niedzielę.

Grupa A

UKS Szamotulanin Szamotuły - Energa MKS Kalisz 0:2 (20:25, 14:25). MVP Antonina Serafinowska.

Kaliszanki odniosły drugie zwycięstwo. Dzisiejsze przyszło im bardzo łatwo. Świetnie funkcjonował blok tego zespołu: 7 pkt przy zerowym dorobku rywalek.

MKS Dwójka Zawiercie - Enea Energetyk Poznań 2:1 (25:16, 16:25, 15:9). MVP Joanna Garncarz.

Rozegrano pierwszy raz tie-breaka. Wcześniej zespoły na zmianę pewnie wygrywały pierwszego i drugiego seta. Po wyrównanym początku trzeciej partii (3:3) siatkarki z Zawiercia uzyskały wyraźne prowadzenie (11:6, 14:6). Poznanianki broniły piłki meczowe, ale straty były zbyt duże, żeby je odrobić. Na uwagę zasługuje fakt, że oba zespoły zdobyły po 14 punktów z zagrywki.

Enea Energetyk Poznań - UKS Szamotulanin Szamotuły 2:1 (27:29, 27:25, 15:13). MVP Gabriela Wykręt

Najbardziej zacięty mecz z dotychczas rozegranych. Gra obu zespołów falowała. W drużynie z Szamotuł znakomicie grała Amelia Dombrowska, która zdobyła 22 pkt. W tie breaku zanosiło się na dłuższe granie. Enea Energetyk prowadziła 14:11 i UKS Szamotulanin rozpoczął finisz. Poznanianki przy stanie 14:13 postawiły kropkę nad i.

Energa MKS Kalisz - MKS Dwójka Zawiercie 1:2 (25:23, 21:25, 13:15). MVP Maja Trefon

Kolejne trzysetowe spotkanie, w którym górą mimo przegranej pierwszej partii okazały się siatkarki z Zawiercia. Największy punktowy "wkład" miały: środkowa - Magdalena Olszowiec oraz przyjmujące - Joanna Garncarz i MVP spotkania i Maja Trefon

Grupa B

Łaskovia Łask - SMS Solna Wieliczka 2:0 (27:25, 25:20). MVP Karolina Kulczyńska

Po pierwszym wyrównanym i emocjonującym secie w drugim inicjatywa należała do zawodniczek Łaskovii, które prowadziły m.in. 4:2, 10:5 i 17:13. Karolina Kulczyńska zdobyła 15 pkt, a zespół miał osiem bloków i siedem asów serwisowych.

MUKS Joker Świecie - MKS Dąbrowa Górnicza 2:1 (21:25, 25:17, 15:8). MVP Julia Osiewicz

Julia Osiewicz zdobyła 20 punktów i zasłużenie odebrała statuetkę MVP spotkania. Siatkarki ze Świecia wygrały wczorajsze spotkanie i do dzisiejszego przystąpiły w roli faworytek. Jednak długo wchodziły w mecz w czym umiejętnie przeszkadzały im rywalki. Jednak dwie kolejne partie wygrały przekonywująco i potwierdziły rolę faworytek turnieju.

MKS Dąbrowa Górnicza - Łaskovia Łask 2:0 (26:24, 25:23). MVP Nicole Majzner

Wynik sugeruje łatwą przeprawę siatkarek z Dąbrowy Górniczej. Nic bardziej mylnego. Oba sety rozstrzygnęły się na przewagi, a królową spotkania bez wątpienia została MVP Nicole Majzner, która zdobyła 25 punktów czyli prawie 50% zdobyczy całego zespołu.

SMS Solna Wieliczka - MUKS Joker Świecie 1:2 (25:11, 19:25, 10:15). MVP Wiktoria Szewczyk

Ostatni mecz dnia dobrze rozpoczęły siatkarki z Wieliczki, które gładko wygrały pierwszego seta. Nie zdołały jednak utrzymać poziomu grania w drugiej partii, co przełożyło się na przegraną w decydującym secie. Wśród zwyciężczyń wyróżniła się dobrze blokująca Wiktoria Szewczyk.

o 7. miejsce
UKS Szamotulanin Szamotuły - Łaskovia Łask 2:0 (25:22, 25:19). MVP Martyna Piasecka

UKS Szamotulanin przegrał wszystkie mecze w fazie grupowej i na koniec rywalizacji odniósł zwycięstwo w grze o siódme miejsce. Martyna Piasecka zdobyła osiem punktów z czego połowa to były asy serwisowe.

o 5. miejsce
Enea Energetyk Poznań - MKS Dąbrowa Górnicza 2:0 (25:18, 25:23). MVP Alicja Kasperczak.

Po pewnym zwycięstwie w pierwszym secie wydawało się, że poznanianki spokojnie zmierzają po końcowe zwycięstwo (15:11). Jednak rywalki nie poddawały się. Nie tylko odrobiły straty, ale w końcówce wyszły na prowadzenie 21:22. Teraz trzy kolejne punkty zdobyły siatkarki Enei Energetyka i skończyły drugą piłkę meczową. Alicja Kasperczak zdobyła 15 pkt.

I półfinał
MKS Dwójka Zawiercie - SMS Solna Wieliczka 0:2 (23:25,, 15:25). MVP Aleksandra Bielicka

Pierwszy półfinał nie dostarczył spodziewany emocji. W pierwszym secie walka toczyła się do końca, ale drugi przebiegał już pod dyktando zawodniczek z Wieliczki, które zaserwowały trzynaście asów i miały pięć bloków.

II półfinał
Energa MKS Kalisz - MUKS Joker Świecie 0:2 (17:25, 17:25). MVP Aleksandra Drażdżewska

Były to bardzo szybkie dwa sety. MUKS Joker po łatwej wygranej w pierwszym w drugim dalej dyktował warunki gry. Objął prowadzenie 5:2 i szybko powiększył przewagę do 13:6. Aleksandra Drażdżewska i Julia Osiewicz zdobyły dla zwycięskiego zespołu po 10 punktów.

Źródło: pzps.pl/KP