MP JUNIORÓW MŁODSZYCH – KRAKÓW 2021: DZIEŃ 3

Siatkarze UMKS MOS Wola Warszawa odnieśli, w rozgrywanych w Krakowie mistrzostwach Polski juniorów młodszych, trzecie zwycięstwo i z pierwszego miejsca w grupie A awansowali do półfinału. O medale powalczą również Enea Energetyk Poznań, KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki i Jastrzębski Węgiel. Tegorocznego złotego medalistę poznamy w niedzielę. Piątek był ostatnim dniem rywalizacji grupowej. Sponsorem turnieju oraz patronem rozgrywek młodzieżowych jest PKN ORLEN.

W turnieju finałowym udział bierze osiem najlepszych drużyn, a więc: AKS V LO Rzeszów, UMKS MOS Wola Warszawa, Enea Energetyk Poznań, KS Metro Warszawa (grupa A), KS Wifama Łódź, Trefl Gdańsk, KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki i Jastrzębski Węgiel (grupa B).

Wyniki, statystyki, tabele, TRANSMISJE

TRANSMISJE

Plan dnia

UMKS MOS Wola Warszawa - KS Metro Warszawa 3:0 (25:22, 25:16, 25:19). MVP Tymoteusz Tomaszewski.

Przed tym spotkaniem UMKS MOS Wola wygrał w Krakowie dwa mecze, otwierając w ten sposób szeroko drzwi do półfinału turnieju. Dzisiaj przypieczętował awans do najlepszej czwórki mistrzostw. Oba zespoły doskonale się znają. Rywalizowali ze sobą w rozgrywkach na Mazowszu. W starciu stołecznych drużyn wyraźnie lepsi okazali się zawodnicy z Woli. Ich rywale tylko fragmentami nawiązywali wyrównaną walkę. Tak było np. w pierwszym secie, kiedy KS Metro zmniejszyło straty do 14:13, 16:15 oraz 22:21. W partii drugiej od wyniku 7:5 podopieczni trenera Tomasza Kellera dominowali na boisku, a w trzeciej utrzymywali bezpieczną przewagę - 16:11, 22:18. Liderami zespołu UMKS MOS Wola był Jan Lizińczyk, który zdobył 18 punktów oraz Tymoteusz Tomaszewski.

Enea Energetyk Poznań - AKS V LO Rzeszów 3:1 (24:26, 25:22, 25:18, 25:19). MVP Sergiusz Serafin

W pierwszym secie było dużo walki do końca. Rzeszowianie objęli prowadzenie 23:21, ale poznaniacy wyrównali. Obronili też pierwszą piłkę setową, ale dalej już nie byli w stanie sprostać drużynie AKS V LO, w której szeregach wyróżniał się Wojciech Nowak, zdobywca ośmiu punktów. Rzeszowianie mieli m.in. przewagę w bloku 6-1.  Pierwszy set zapowiadał twardą walkę i drugi to potwierdził. Dla obu zespołów nie było straconych piłek. Początkowo inicjatywa należała do rzeszowian. Później do głosu doszli gracze Enei Energetyki i w końcówce utrzymali przewagę jaką wcześniej uzyskali 22:19. W ich szeregach wyróżniał się Alan Okoń, który w dwóch setach zdobył 12 pkt. W dwóch kolejnych odsłonach meczach znacznie lepsi byli gracze ze stolicy Wielkopolski i oni zasłużenie wygrali, awansując do półfinału.

Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 14:25, 18:25). MVP Dominik Rakowski

Oba zespoły od lat należą do czołówki w krajowej rywalizacji młodzieży. Ich bezpośrednie starcia zwykle dostarczały sporo emocji. Tym razem jednak było to jednostronne widowisko. Od początku pierwszego seta gdańszczanie próbowali dotrzymywać kroku jastrzębianom (10:10), ale z czasem ci ostatni zaczęli przeważać. Pewnie wygrali pierwszą partię, a w drugiej ich prowadzenie szybko rosło - 6:2, 13:8. Podobnie było w trzecim secie. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Dominika Rakowskiego, który zdobył 21 pkt, w tym dwa asy.

KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki - KS Wifama Łodź 3:0 (25:17, 25:18, 25:16)

Faworyt nie pozostawił wątpliwości. Wygrał pewnie i po raz kolejny zgłosił swoje mocne aspiracje do medali w mistrzostwach w Krakowie. Łodzianie ani przez moment nie zagrozili dominujące pozycji tomaszowian, którzy w trzeciej partii przegrywali 5:7, ale szybko przejęli inicjatywę. W każdym secie różnice w umiejętnościach były wyraźne. Najwięcej punktów dla zwycięskiego zespołu zdobył Kacper Socha 15.

Terminarz meczów:

2 czerwca (środa):

AKS V LO Rzeszów - KS Metro Warszawa  2:3 (25:15, 19:25, 26:24, 20:25, 11:15)
UMKS MOS Wola Warszawa - Enea Energetyk Poznań 3:2 (24:26. 25:18, 20:25, 25:17, 15:13)
KS Wifama Łodź - Jastrzębski Węgiel 0:3 (13:25, 18:25, 21:25)
Trefl Gdańsk - KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki 0:3 (17:25, 20:25, 17:25)

Relacja z pierwszego dnia mistrzostw

3 czerwca (czwartek):

KS Metro Warszawa - Enea Energetyk Poznań 2:3 (16:25, 13:25, 25:21, 26:24, 13:15)
AKS V LO Rzeszów - UMKS MOS Wola Warszawa 0:3 (16:25, 20:25, 19:25)
Jastrzębski Węgiel - KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki 1:3 (30:28, 22:25, 15:25,19:25)
KS Wifama Łodź - Trefl Gdańsk 0:3 (23:25, 23:25, 24:26)