MP JUNIORÓW 2023 – DZIEŃ 3. (VIDEO)

Rozgrywki mistrzostw Polski juniorów wchodzą w decydującą fazę. To dziś dowiedzieliśmy się kto będzie walczyć o medale a komu pozostanie gra o miejsca 5-8.

UMKS MOS Wola Warszawa, AT Jastrzębski Węgiel, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki i KS Metro Warszawa - taki skład walczyć będzie o medale mistrzostw Polski juniorów 2023. A wszystko wyjaśnił pełen emocji trzeci dzień zmagań!

Zachęcamy do wykorzystywania w mediach społecznościowych oficjalnego hashtaga: #MPJunior, pod którym znaleźć można informacje i treści związane z turniejem finałowym.

GRUPA A: UMKS MOS WOLA Warszawa – AKS V LO Rzeszów 1:3 (16:25, 20:25, 26:24, 20:25), MVP: Przemysław Mróz

Pierwsze spotkanie dnia pomiędzy UMKS MOS Wola Warszawą a AKS V LO Rzeszów było podkładką pod dalsze emocje dnia. Warszawianie byli już pewni awansu do półfinału, natomiast zawodnicy z Podkarpacia nie mieli już szans na najlepszą czwórkę. Wciąż jednak mieli szansę na podwyższenie swojego miejsca w tabeli i walkę o 5.miejsce w turnieju, którą w pełni wykorzystali. Siatkarze AKSu zagrali bardzo dobrze w bloku i rewelacyjnie w ofensywie. Konrad Szpakowski skończył 14 z 15 ataków, Gracjan Machnica 14 z 20, a Przemysław Mróz 11 z 19 akcji. Środkowy rzeszowskiej drużyny dołożył do swojego dorobku jeszcze cztery punktowe bloki i zapracował sobie na statuetkę MVP.

GRUPA A: AT Jastrzębski Węgiel – BKS Chemik Bydgoszcz 3:2 (25:22, 20:25, 24:26, 25:11, 15:10), MVP: Kacper Kisielewicz

Zwycięzca drugiego meczu awansował do półfinału, dlatego trudno się dziwić emocjom towarzyszący przed, po i w trakcie spotkania. Starcie lepiej rozpoczęli jastrzębianie, którzy perfekcyjnie radzili sobie w ataku i dzięki temu zapisali pierwszą odsłonę na swoim koncie. W drugim secie gra siatkarzy AT zupełnie się załamała, co szybko wykorzystali bydgoszczanie. Trzeci set był najbardziej wyrównany, ale końcówka należała do BKSu, który staną przed realną szansą wyeliminowania faworyta. Niestety czwarta partia absolutnie nie wyszła Chemikowi, a jego zawodnicy zupełnie nie postawili oporu napierającym rywalom (18% do 53% w ataku). Rola tamtej partii okazała się kluczowa, bowiem w kolejnej podopieczni Dariusza Luksa dominowali na boisku, a następnie awansowali do najlepszej czwórki turnieju. MVP wybrano Kacpra Kisielewicza, który zakończył mecz z 12 punktami na koncie i prawie 70-procentową skutecznością w ataku.

GRUPA B: Enea Energetyk Poznań – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3 (23:25, 20:25, 25:22, 19:25), MVP: Dawid Suski

W grupie B sytuacja była niezwykle ciekawa. Najbliżej awansu była KS Lechia Tomaszów Mazowiecki, choć matematyczne szanse na grę w półfinałach miał każdy z czterech zespołów. Gospodarze wyznaczyli sobie jednak jasny cel – awans z 1.miejsca w grupie i to założenie zrealizowali od początku do końca. Na determinacji tomaszowian ucierpiał ENEA Energetyk Poznań, który nie był w stanie zatrzymać świetnie dysponowanych rywali i tym samym własnymi rękami zatroszczyć się o swoje miejsce w strefie medalowej. Set zakończył się w czterech setach a kluczem do zwycięstwa Lechii była dobra gra w bloku i rewelacyjna dyspozycja rozgrywającego, a jednocześnie kapitana zespołu – Dawida Suskiego. Młody siatkarz świetnie kierował grą swoich kolegów i dokonywał dobrych wyborów, za co zasłużenie odebrał nagrodę MVP.

GRUPA B: Trefl Gdańsk – KS Metro Warszawa 2:3 (25:22, 25:20, 15:25, 22:25, 8:15), MVP: Michał Grabek

Wynik poprzedniego spotkania zdeterminował ostatni mecz dnia. Zarówno KS Metro Warszawa jak i Trefl Gdańsk mieli szanse na awans, co było widać od pierwszych piłek. Gdańszczanie, którzy dostali nowe życie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie i szybko sięgnęli po dwie pierwsze partie, wykorzystując i piętnując wszystkie błędy zawodników Metra. Trzeba przyznać, że na tym turnieju warszawianie mają problemy z początkami meczów i tam naprawdę w każdym ze spotkań musieli gonić wynik, najczęściej od stanu 0:2 w setach. Tak samo było i teraz. KS Metro będąc pod ścianą wygrało trzecią partię i podobnie jak wczoraj, tak i teraz wydarło w końcówce zaciętą odsłonę nr 4, doprowadzając tym samym do tie-breaka. Budowanie ze zgliszczy skonsolidowało zespół na tyle, że od początku narzucali swój rytm w dodatkowym, krótszym secie i finalnie wygrali go 15: . Wybawicielem stołecznego klubu był Jakub Zimoląg i jego zagrywki w końcowej części czwartego seta oraz Michał Grabek, który doskonałą zmianą zapracował sobie na nagrodę MVP.

Harmonogram i wyniki MP Juniorów – Tomaszów Mazowiecki 2023:

14 marca (wtorek)

BKS Chemik Bydgoszcz - AKS V LO Rzeszów 3:2 (23:25, 17:25, 25:21, 25:21, 16:14)
UMKS MOS WOLA Warszawa – AT Jastrzębski Węgiel 3:1 (26:24, 22:25, 25:23, 25:19)
KS Metro Warszawa – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3 (25:22, 22:25, 23:25, 18:25)
Enea Energetyk Poznań – Trefl Gdańsk 3:1 (20:25, 25:19, 25:21, 25:23)

15 marca (środa)

AKS V LO Rzeszów – AT Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:21, 22:25, 18:25, 14:25)
BKS Chemik Bydgoszcz – UMKS MOS WOLA Warszawa 0:3 (23:25, 16:25, 18:25)
KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – Trefl Gdańsk 3:1 (21:25, 25:16, 25:20, 25:17)
KS Metro Warszawa – Enea Energetyk Poznań 3:2 (22:25, 23:25, 25:21, 28:26, 15:13)

16 marca (czwartek)

UMKS MOS WOLA Warszawa – AKS V LO Rzeszów 1:3 (16:25, 20:25, 26:24, 20:25)
Enea Energetyk Poznań – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3 (23:25, 20:25, 25:22, 19:25)
Trefl Gdańsk – KS Metro Warszawa  2:3 (25:22, 25:20, 15:25, 22:25, 8:15)