MP JUNIORÓW 2023 – DZIEŃ 2. (VIDEO)

• Publikacja posiada podłączone pliki PDF

W tomaszowskiej Arenie Lodowej rozpoczął się drugi dzień mistrzostw Polski juniorów. Sponsorem turnieju i patronem siatkówki młodzieżowej w Polsce jest PKN ORLEN.

Pierwszego dnia zwycięstwa odniosły zespoły BKS Chemika Siatkówki Młodzieżowej Bydgoszcz, UKMS MOSu Wola Warszawa, KS Lechii Tomaszowa Mazowieckiego oraz ENEI Energetyka Poznań.

Zachęcamy do wykorzystywania w mediach społecznościowych oficjalnego hashtaga: #MPJunior, pod którym znaleźć można informacje i treści związane z turniejem finałowym.

GRUPA A: AKS V LO Rzeszów – AT Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:21, 22:25, 18:25, 14:25), MVP: Dominik Rakowski

Drugi dzień MP juniorów zainaugurował mecz AKS V LO Rzeszów i AT Jastrzębskiego Węgla. Pierwsza partia to lepsza gra rzeszowian, którzy lepiej radzili sobie w ataku i w bloku. Drugi set przyniósł przełamanie jastrzębian, którzy doprowadzili do remisu. W trzeciej odsłonie zaczęła zawodzić ofensywa AKSu, co wykorzystali zawodnicy JW, ciągle mocujący się z własnymi problemami. W ostatniej części meczu podopieczni Dariusza Luksa poprawili swoje statystyki w ataku, notując imponującą ponad 60-procentową skuteczność. MVP wybrano Dominika Rakowskiego, który zapisał na swoim koncie 18 punktów.

Źródło: pzps.pl/ Anna Daniluk, fot. Marek Żyńczak

Statystyki meczowe dostępne tutaj

GRUPA A: BKS Chemik Bydgoszcz – UMKS MOS WOLA Warszawa 0:3 (23:25, 16:25, 18:25), MVP: Jan Lizińczyk

Drugi ze środowych meczów był jednostronny, a wszystkie argumenty leżały po stronie UMKS MOSu Wola Warszawa. Jedynie pierwszy set był wyrównany, a jego losy rozstrzygnęły się w emocjonującej końcówce. Kolejne dwie odsłony były jednak popisem stołecznego klubu, który grał bardzo dobrze w ataku i imponująco w bloku. MVP spotkania wybrano Jana Lizińczyka, zdobywcy 17 punktów przy ponad 60-procentowej skuteczności w ataku.

Statystyki meczowe: bydgoszcz_-_Wola_03.pdf

23839d

GRUPA B: KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – Trefl Gdańsk 3:1 (21:25, 25:16, 25:20, 25:17), MVP: Jakub Kubacki

Sesję popołudniową i mecze grupy B otworzyło starcie KS Lechii Tomaszowa Mazowieckiego i Trefla Gdańsk. Gospodarze mieli już zaliczkę w postaci jednej wygranej z pierwszego dnia zmagań; gdańszczanie cały czas czekali na pierwsze zwycięstwo. Siatkarze Trefla dobrze zaczęli mecz i to oni zapisali pierwszy set na swoim koncie. Kolejne partie padły jednak łupem miejscowych, którzy ryzykowali na zagrywce a przede wszystkim szanowali piłkę w ataku. Sporą cegłę do zwycięstwa dołożył libero Jakub Kubacki, który dzięki precyzyjnym dograniom, ułatwiał grę swoim kolegom. Do niego z resztą trafiła nagroda MVP.

GRUPA B: KS Metro Warszawa – Enea Energetyk Poznań 3:2 (22:25, 23:25, 25:21, 28:26, 15:13), MVP: Jakub Zimoląg

Harmonogram i wyniki MP Juniorów – Tomaszów Mazowiecki 2023:

14 marca (wtorek)

BKS Chemik Bydgoszcz - AKS V LO Rzeszów 3:2 (23:25, 17:25, 25:21, 25:21, 16:14)
UMKS MOS WOLA Warszawa – AT Jastrzębski Węgiel 3:1 (26:24, 22:25, 25:23, 25:19)
KS Metro Warszawa – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3 (25:22, 22:25, 23:25, 18:25)
Enea Energetyk Poznań – Trefl Gdańsk 3:1 (20:25, 25:19, 25:21, 25:23)