MP JUNIOREK MŁODSZYCH OLECKO 2021 - 2.DZIEŃ

W Olecku zakończył się drugi dzień mistrzostw Polski juniorek młodszych. W hali przy ulicy Park 1 w Olecku spotyka się osiem najlepszych zespołów.  Przed rokiem mistrzowski tytuł wywalczyły siatkarki Energa MKS SMS Kalisz. Sponsorem turnieju i patronem rozgrywek młodzieżowych jest PKN ORLEN.

W turnieju finałowym udział bierze osiem najlepszych drużyn, a więc: Enea Energetyk Poznań, LTS Legiovia Legionowo, MKS Dwójka Zawiercie, KS Metro Warszawa (grupa A), Energa MKS SMS Kalisz, MKS Siatkówka Żeńska ŁKS Łódź, SMS Solna Wieliczka, TS Stal Śrubiarnia Żywiec (grupa B).

Głównym partnerem wydarzenia oraz sponsorem młodzieżowych reprezentacji jest PKN ORLEN.

Wyniki i tabele

KS Metro Warszawa – MKS Dwójka Zawiercie 3:2 (18:25, 20:25, 25:20, 25:17 15:12)

Drugi dzień rozgrywek w grupie A rozpoczął mecz zespołów, które przegrały swoje pierwsze mecze. Warszawianki po tie-breaku, siatkarki z Zawiercia nie zdobyły seta. Stawką było utrzymanie szans na awans do półfinałów. Po wyrównanym początku przewagę uzyskały siatkarki Dwójki, którą do wygranej poprowadziła autorka 6 punktów – Zofia Brzoza. Po przerwie sytuacja się odwróciła, warszawianki szybko wyszły na prowadzenie 7:4. Zawiercianki po dobrej grze w defensywie najpierw odrobiły straty, a po dwóch atakach Otyli Pikuły wyszły na prowadzenie 11:13. Tę przewagę utrzymały do końcówki, w której Joanna Garncarz dołożyła dwa udane kontrataki. Warszawianki rozpoczęły od prowadzenia 4:0, a w kolejnych akcjach dzięki skutecznej zagrywce i atakom Marii Malak i Aleksandry Filip wyszły na prowadzenie 21:10. Siatkarki Metra nagle stanęły i ich rywalki zdobyły dziewięć punktów z rzędu, ale seta nie zdołały wygrać. Dobra passa warszawianek trwała też po zmianie stron. Po kilku seriach obron ich rywalki traciły głowę i popełniały błędy w ataku. Metro prowadziło 7:3 i 10:6, w kolejnych fragmentach gra się wyrównała, ale różnica punktowa do końca partii została zachowana. W tie – breaku nie zabrakło długich wymian i zwrotów akcji. Prowadzenie zmieniało się klikakrotnie, ale na koniec więcej opanowania i szczęścia miały siatkarki Metra Warszawa.

MVP: Aleksandra Filip

Enea Energetyk Poznań – LTS Legionovia Legionowo 0:3 (18:25, 18:25, 14:25)

Mecz lepiej rozpoczęły siatkarki z Legionowa, które prowadziły 3:7, trzy punkty blokiem zdobyła w tym czasie Magdalena Stambrowska. Poznanianki popełniały błędy w ataku, stąd niekorzystny dla nich wynik 9:15. Po dwudziestu dwóch minutach gry pierwszy set padł łupem Legionovii, która w drugim secie starała się narzucić swoje warunki rywalkom. Dużo niższe poznanianki nie zamierzały się poddać i dzięki sprytnym akcjom utrzymywały kontakt punktowy. Z biegiem czasu przewaga fizyczna, głównie w bloku, dawała coraz bardziej o sobie znać. Legionovia prowadziła 5:8 i 7:11, a po kontrataku Julii Lenik przewaga wzrosła do 14:20. To był koniec marzeń poznanianek o wygranej w drugim secie. Jak się po zmianie stron okazało był to także koniec ich marzeń o zwycięstwie w meczu. Siatkarki z Legionowa od początku postawiły bardzo szczelny blok, dołożyły obronę i kontrataki po których poznanianki coraz bardziej opuszczały głowy. Mecz zakończył atak z lewego skrzydła Julii Bartczak.

MVP: Julia Lenik

TS Stal Śrubiarnia Żywiec – SMS Solna Wieliczka 3:1 (20:25, 25:18, 25:21, 25:17)

Mecz zespołów grupy B, które w pierwszych spotkaniach odniosły porażki 0:3 od początku miał wyrównany przebieg. Z obu stron siatki widzieliśmy wiele ofiarnych obron, wymiany trwały po kilkadziesiąt sekund, a młodym siatkarkom nie brakowało ambicji i woli walki. Pierwsze wyższe prowadzenie 14:17 po dwóch autowych atakach rywalek zanotowały siatkarki z Wieliczki. Seta zakończył udany atak zza trzech metrów. Trzyminutowa przerwa nie ostudziła zapału i waleczności siatkarek obu zespołów, które pokazywały ogromne serce do gry. Po początkowej przewadze siatkarek z Wieliczki do głosu doszły ich rywalki, wśród których brylowała często atakująca Oliwia Caputa. Siatkarki z Żywca prowadziły 16:12 i mimo prób odrobienia strat przez rywalki, dzięki dobremu blokowi wyrównały stan meczu. Po zmianie stron kontynuowały grę pełną entuzjazmu, która dała im prowadzenie 10:5. Seria asów przy zagrywce Aleksandry Adamczyk zniwelowała różnicę do 12:11. Po wyrównanym fragmencie gry końcówka należała do ofiarnie grających siatkarek z Żywca. Początek czwartego seta też należał do nich. Po serii dobrych zagrywek Korneli Bul było 5:0, a po chwili siatkarki z Wieliczki prowadziły 6:8. Losy seta i meczu rozstrzygnęły się po atakach z trudnych piłek Oliwii Caputy.

MVP: Oliwia Caputa

Energa MKS SMS Kalisz – MKS Siatkówka Żeńska ŁKS Łódź 3:0 (25:14, 25:19, 25:18)

Po wczorajszym pokazie siły w meczu z Żywcem siatkarki z Kalisza wydawały się być zdecydowanym faworytem meczu z ŁKS. Początek meczu potwierdził te prognozy. Po kilku zablokowanych atakach przeciwniczek kaliszanki prowadziły 6:1. Przebieg gry nie zmieniał się do końca spotkania. Dominacja zespołu z Kalisza nie podlegała dyskusji, a ich zwycięstwo nie było ani przez chwilę zagrożone. Utrzymując taką formę potwierdzają opinie o byciu głównym kandydatem do zdobycia tytułu mistrzowskiego.

MVP: Zofia Sobanty

Terminarz i wyniki meczów:

3 czerwca (czwartek):

KS Metro Warszawa – MKS Dwójka Zawiercie  3:2 (18:25, 20:25, 25:20, 25:17 15:12)
Enea Energetyk Poznań – LTS Legionovia Legionowo 0:3 (18:25, 18:25, 14:25)
TS Stal Śrubiarnia Żywiec – SMS Solna Wieliczka 3:1 (20:25, 25:18, 25:21, 25:17)
Energa MKS SMS Kalisz – MKS Siatkówka Żeńska ŁKS Łódź 3:0 (25:14, 25:19, 25:18)

2 czerwca (środa):

Enea Energetyk Poznań – KS Metro Warszawa 3:2 (25:19, 21:25, 24:26, 25:21, 15:11)
LTS Legionovia Legionowo – MKS Dwójka Zawiercie 3:0 (25:14, 25:21, 26:24)
Energa MKS SMS Kalisz – TS Stal Śrubiarnia Żywiec 3:0 (25:7, 25:11, 25:13)
MKS Siatkówka Żeńska ŁKS Łódź – SMS Solna Wieliczka 3:0 (25:21, 25:18, 25:21)