MP JUNIOREK MŁODSZYCH - KĘTRZYN: DZIEŃ 2


W Kętrzynie rozgrywany jest finałowy turniej juniorek młodszych. Osiem drużyn od środy rywalizuje o medale. Sponsorem turnieju i mecenasem młodzieżowej siatkówki jest PKN ORLEN.

Oficjalna strona mistrzostw: https://kadetkimmp.volleystation.com/

Transmisja:

Za nami już cztery mecze w obu grupach. Przypomnijmy, że w grupie A grają: MKS SMS Kalisz, TS Stal Śrubiarnia Żywiec, KS Pałac Bydgoszcz, Volley Wrocław; a grupie B: ENEA Energetyk Poznań, LTS Legionovia Legionowo, MKS Dwójka Zawiercie, GKS Wieżyca 2011 Stężyca

Oto wyniki pierwszego dnia mistrzostw i opis spotkań: https://www.pzps.pl/pl/nowe/aktualnosci/217-artykuly/22497-finaly-mistrzostw-polski-juniorek-mlodszych-dzien-

Program mistrzostw Polski

Czwartek

Volley Wrocław - KS Pałac Bydgoszcz 1:3 (25:18, 9:25, 11:25, 21:25), MVP: Dominika Milun

W pierwszym czwartkowym meczu zmierzyły się drużyny, które zaczęły turniej od porażek. W pierwszym secie lepsze były wrocławianki, ale w trzech kolejnych zdecydowaną przewagę miały młode siatkarki z Bydgoszczy. Doskonale spisywała się atakująca Dominika Milun, która w ofensywie miała ponad 50-procentową skuteczność.

MKS SMS Kalisz - TS Stal Śrubiarnia Żywiec  (25:20, 25:21, 36:34), MVP: Marta Twardoch

Mecz rozgrzał nie tylko obie drużyny i ich fanów, ale wszystkich w kętrzyńskiej hali. Dwa sety były bez historii, no MKS SMS miał wyraźną przewagę. Ale w trzecim siatkarki z Żywca przeciwstawiły się faworytowi. Miały kilka setboli, emocje były ogromne. Sędzia pokazała dwie żółte kartki, a nawet czerwoną zawodniczce z Kalisza. Nerwową końcówkę lepiej wytrzymały kaliszanki i to one są niepokonane w grupie A.

Tabela grupy A: https://kadetkimmp.volleystation.com/phase-234-final-grupa-a/table/

GKS Wieżyca 2011 Stężyca - MKS Dwójka Zawiercie  (25:9, 25:20, 26:24), MVP: Martyna Podlaska

W pierwszym secie niesamowitym wyczynem popisała się Antonina Dumańska z GKS Wieżycy - poszła serwować przy prowadzeniu swojej drużyny 4:2, a skończyła gdy było 20:3! Wykonała 14 zagrywek, mając trzy asy, ale po większości przeciwniczki nie były w stanie wyprowadzić klasycznej akcji i często tylko przebijały piłkę. Zdeprymowane siatkarki z Zawiercia popełniały proste błędy i przegrały bardzo wysoko. W drugim secie gra się już wyrównała, jednak w decydujących momentach GKS Wieżyca była lepsza, mając w swoim zespole bardzo skuteczną Martynę Podlaską. W trzeciej partii zespół ze Stężycy prowadził 22:10 i jego trener dał szansę występu zmienniczkom. Zawiercianki zdobyły kilka punktów i tak się rozpędziły, że doprowadziły do remisu 24:24. Na boisko wróciła jednak Podlaska i to ona zdobyła ostatni punkt.

ENEA Energetyk Poznań - LTS Legionovia Legionowo  (17:25, 23:25, 25:23, 26:24, 15:9), MVP: Karolina Nadera

Drugi dzień mistrzostw zakończył najbardziej zacięty z dotychczasowych meczów. Tylko w pierwszym secie gra była wyrównana, a w kolejnych szala przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Pecha miała Rozalia Moszyńska z ENEI Energetyka, która w drugiej partii doznała kontuzji i już nie wróciła na boisko. Jej koleżanki nie załamały się i dwukrotnie odrobiły straty, choć LTS Legionovia w czwartym secie miała meczbola. Poznanianki znakomicie serwowały, a ich przeciwniczki odpowiadały punktowymi blokami. Świetnie spisywały się obie libero: Zuzanna Suska z ENEI Energetyka, a zwłaszcza legionowianka Paulina Łuszczyńska. W tie-breaku emocje sięgnęły zenitu. Drugi trener poznańskiej drużyny został nawet ukarany czerwoną kartką za protesty po decyzji sędziego. W ENEI Energetyku nie do zatrzymania była Karolina Nadera i to jej ataki najbardziej pomogły w odniesieniu zwycięstwa, a znakomity występ podsumowała asami, po których jej zespół zapisał sobie 14. i 15. punkt.

Tabela grupy B: https://kadetkimmp.volleystation.com/phase-235-final-grupa-b/table/

Piątek

TS Stal Śrubiarnia Żywiec - #Volley Wrocław, 10

KS Pałac Bydgoszcz - MKS SMS Kalisz, 12:30

LTS Legionovia Legionowo - GKS Wieżyca 2011 Stężyca, 16:30

MKS Dwójka Zawiercie - ENEA Energetyk Poznań, 18:30

Sobota

Mecz o 7. miejsce, 10

Mecz o 5. miejsce, 12:30

Półfinały

Pierwszy zespół w grupie A - drugi z grupy B, 16

Drugi zespół w grupie A - pierwszy z grupy B, 18:30

Niedziela

Mecz o 3. miejsce, 11

Finał, 13:30

Źródło: pzps.pl/ JAROSŁAW BIŃCZYK FOT. JUSTYNA MATJAS

    DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice