ĆWIERĆFINAŁY MP JUNIOREK MŁODSZYCH


Przed tygodniem poznaliśmy najlepsze drużyny w mistrzostwach Polski juniorek. W decydującą fazę wkroczyła rywalizacja w krajowym czempionacie juniorek młodszych, w którym złotego medalu bronią siatkarki Energi MKS Kalisz, srebrnego GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca, a brązowego SMS Solna Wieliczka. Od piątku do niedzieli rozegranych zostało osiem turniejów ćwierćfinałowych.

Wyniki wszystkich spotkań i tabele końcowe poszczególnych grup tutaj.

W niedzielę w turnieju grupy ósmej Energa MKS SMS Kalisz wygrała z UKS Liderem Konstantynów Łódzki 3:1 (15:25, 25:14, 26:24, 25:21). Oba zespoły awansowały do półfinału.

W meczu grupy pierwszej BKS Stal Bielsko-Biała przegrał z GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca  1:3 (5:25, 25:23, 24:26, 21:25). Spotkanie decydowało o kolejności czołowej dwójki drużyn i obie zagrają w półfinale.

- Bielszczanki podobnie jak i my wygrały turniej 1/8 finału. Grały z nami ambitnie i mocno atakowały. Od drugiego seta zaczęliśmy mieć problemy. Popełnialiśmy błędy, zaczęło nam brakować cierpliwości. Dołączyła do nas Wiktoria Szewczyk, która z naszą drużyną zdobyła mistrzostwo Polski juniorek. Z trzech końcówek do zagrania, dwie wygraliśmy z czego cieszymy się. Było to super przetarcie przed półfinałami. Teraz czekamy na losowanie. Każda z drużyn w półfinałowej "16" ma swoje szanse - podsumował trener siatkarek ze Stężycy. Jakub Krebok.

Do półfinału awansowały również ubiegłoroczne brązowe medalistki. W ostatnim meczu grupy piątej SPS Sparta Złotów przegrała z SMS Solna Wieliczka  2:3    (18:25, 25:12, 25:23, 18:25, 13:15). Oba zespoły zobaczymy w turniejach półfinałowych.

Półfinałowe turnieje MP juniorów młodszych zaplanowano 12-14 kwietnia, a finałowe 24-28 kwietnia.

Źródło: pzps.pl/ KP

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice