Z Eneą zawsze energetycznie

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć
Przez całą sobotę 21 grudnia poznańska ARENA gościła młode siatkarki z Poznania i Wielkopolski. Za sprawą KS Energetyk impreza pt: "ARENA z GWIAZDAMI" okazała się wspaniałą promocją siatkówki.


W godzinach przedpołudniowych gwiazdami były młode zawodniczki z 6 wielkopolskich klubów. Wśród zawodniczek z Kalisza, Wrześni i Poznania  można było spotkać wiele uczennic gimnazjów prowadzących projekt Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.
 
Turniej młodziczek  wygrały podopieczne trenera Dariusza Ciszaka. KS Energetyk pokonał w finale Amber Kalisz. Trzecie miejsce przypadło zespołowi z Wrześni.

Medale i puchary wręczała Pani Katarzyna Skowrońska-Dolata, która po ceremonii dekoracji poprowadziła trening z najmłodszymi sportowcami z Energetycznej Akademii Siatkówki. W treningu udział wzięły dzieci z poznańskich szkół biorących udział w projekcie. Ta znakomita siatkarka olimpijka z Pekinu i dwukrotna medalistka Mistrzostw Europy swoją osobowością i charyzmą znakomicie zjednała sobie dzieciaki z Energetycznej Akademii, jaka prowadzona jest przez KS Energetyk wspólnie z firmą ENEA.

W zajęciach Pani Kasi pomagała Agnieszka Kąkolewska również reprezentantka kraju, wychowanka poznańskiego Energetyka.

Otwarty trening dwukrotnej mistrzyni Europy Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty z dziećmi ściągnął do hali Arena około 200 dzieci.  Wszystkie nie tylko ćwiczyły ale z podobnym entuzjazmem ustawiały się do wspólnych zdjęć.

Reprezentacyjne "trenerki" musiały hamować zapędy dzieci, które w trakcie rozgrzewki zamiast truchtem urządziły na poczatku zajęć wyścig wokół parkietu.

Dzieci były bardzo przejęte i starały się powtarzać najlepiej jak potrafiły zalecenia Katarzyny Skowrońskiej.

Dzień pod siatką zakończył mecz II ligi, w którym Energetyk pewnie pokonał UKS Murowaną Goślinę 3:0 (25:10,25:8,25:14).

Pan Robert Rakowski, prezes KS Energetyk serdecznie podziękował Pani Katarzynie Skowrońskiej-Dolacie, Agnieszce Kąkolewskiej oraz wszystkim trenerom KS Energetyk Poznań  za wspaniałe siatkarskie święto.

Źródło: informacja własna i KS Energetyk
Zdjęcia: Marek Bykowski i KS Energetyk

   
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice