XIX Turniej Mikołajkowy w Krakowie

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

XIX Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Mini Piłki Siatkowej
dziewcząt i chłopców w Krakowie.

Jak co roku w dzień Świętego Mikołaja w ZSOS nr 2 w Krakowie , który jest Siatkarskim Ośrodkiem Szkolnym, rozpoczął się  Mikołajowy Turniej Mini Piłki Siatkowej klas V.

W tym roku to XIX edycja tego turnieju, który trwał przez trzy dni, od piątku do niedzieli 8 grudnia. Zawody stały na wysokim poziomie  a dzieci pokazały, że już w tak młodym wieku gra w siatkówkę może sprawiać mnóstwo przyjemności. W turnieju wzięło udział około 250 dzieci z całej Polski. Każdy uczestnik otrzymał prezent od Świętego Mikołaja. Dodatkowo w sobotę po południu dzieci  wraz                  z trenerami mogły zwiedzać zabytki Krakowa.

Wśród dziewcząt triumfowała drużyna UKS Czwórki z Aleksandrowa Łódzkiego, drugie miejsce UKS Papilon Mielec a trzecie gospodarz SP87 Sparta Kraków.

U chłopców zwyciężył Ibis Mirzec, na drugim miejscu uplasował się AKS MOS Rzeszów, natomiast miejsce Trzecie wywalczyła SP 155 Kraków.

Uroczystość zakończenia turnieju uatrakcyjnił sam Król Kurkowy z trzema swoimi Marszałkami, który wraz z panią Dyrektor Dorotą Petlic  wręczali nagrody uczestnikom .W opinii trenerów i zaproszonych gości to jeden z najlepiej zorganizowanych i stojących na wysokim poziomie ogólnopolskich turniejów minisiatkówki.

Magdalena Nowak
SOS. Kraków

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice