WIELKI FINAŁ KINDER JOY OF MOVING 2024: CEREMONIA ZAMKNIĘCIA


Za nami jubileuszowa 30. edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Minisiatkówki im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving, która od piątku do niedzieli rozgrywana w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Podczas trzydniowego turnieju 1536 zawodniczek i zawodników reprezentujących 384 drużyny z całej Polski rozegrały łącznie 1504 mecze! 

To była historyczna edycja Wielkiego Finału KINDER Joy of moving. Po pierwsze po raz pierwszy finał centralny był rozgrywany w Katowicach. Po drugie po raz pierwszy szansę gry w Wielkim Finale otrzymały zawodniczki i zawodnicy w kategorii "single". Po trzecie do stolicy województwa śląskiego przyjechały walczyć o medale trzy najlepsze drużyny z kategorii "singli", "dwójek", "trójek", "czwórek" dziewcząt i chłopców, a nie dwie jak do tej pory. 

Już teraz z wielką dumą należy podkreślić, że w tegorocznej edycji rozgrywek udział wzięła rekordowa liczba uczestników. W rozgrywkach regionalnych w całym kraju zagrało 52 991 uczestników w ośmiu kategoriach wiekowych, którzy reprezentowali 16 272 drużyn. Podczas Turniejów Miejskich, Eliminacji Wojewódzkich oraz Finałów Wojewódzkich rozegrano 70 696 meczów, które pozwoliły wyłonić najlepsze zespoły, które od piątku do niedzieli grają o medale w Katowicach.

W niedzielę późnym popołudniem możemy już powiedzieć oficjalnie, że 30. edycja Wielkiego Finału Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving przeszła do historii. Pod wrażeniem gry i sportowych umiejętności uczestników biorących udział w 30. Wielkim Finale KINDER Joy of moving był Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Prezes polskiej federacji jednocześnie podziękował partnerom tego wydarzenia i najwierniejszym kibicom, czyli rodzicom.

- Pragnę serdecznie podziękować naszym sponsorom i partnerom. Mam na myśli miasto Katowice, które gościło nas przez ostatnie trzy dni. Jednocześnie pragnę podziękować sędziom, wolontariuszom, a także wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego turnieju. Gratuluję wam i dziękuję, że jesteście. Na koniec podziękowania dla waszych trenerów i rodziców, że przekonali was do uprawianie tej przepięknej dyscypliny, jaką jest piłka siatkowa. Wszyscy jesteście zwycięzcami - powiedział Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Do gratulacji dla wszystkich zespołów dołączył się również Waldemar Bojarun, wiceprezydent miasta Katowice. - Miałem okazję wiele lat temu w legendarnym Spodku podziwiać grę prezesa Sebastiana Świderskiego w reprezentacji Polski. Życzę Wam wszystkim kariery sportowej na miarę prezesa polskiej federacji. Gratuluję wszystkim uczestnikom medali, waszego zaangażowania, pasji. Bardzo się cieszę, że mieliście okazję grać w mieście Katowice - podkreślił wiceprezydent.

Warto podkreślić, że przez trzy ostatnie dni w Katowicach młodzi adepci siatkówki rozegrali łącznie 1504 mecze, które pozwoliły wyłonić medalistów w kategorii "singli", "dwójek", "trójek", "czwórek" dziewcząt i chłopców. - Drogie zawodniczki, zawodnicy, rodzice, kibice wszystkim należą się ogromne brawa. W czasie całego turnieju rozgraliście 1504 spotkania, które rozgrywane były na specjalnie przygotowanych 32 boiskach i blisko 200 osób, które były zaangażowane w organizację tego Wielkiego Finału. Pragnę serdecznie podziękować Grupie Ferrero w Polsce oraz Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej, które od lat organizują najlepsze turnieje dla młodzieży - zauważył Sebastian Michalak, dyrektor 30. Wielkiego Finału KINDER Joy of moving.

Drużyny, które zajęły I miejsce w Wielkim Finale w nagrodę otrzymały pamiątkowy puchar, medal, dyplom, piłkę Molten, koszulkę reprezentacji Polski, voucher na wyjazd na Siatkarski Wyjazd dla całej drużyny. Natomiast zespoły, które uplasowały się na drugiej i trzeciej lokacie otrzymały pamiątkowy puchar, medal, dyplom, voucher do 4F.

W czasie ceremonii dekoracji docenionio również najmłodszych uczestników tegorocznej edycji Wielkiego Finału: Amelię Wachowską z zespołu GLKS Barycz Janków Przygodzki oraz Adama Wierzbickiego z zespołu UKS 9 Leszno.

Ponadto przyznano wyróżnienie dla trenera za popularyzację wartości „Fair Play”, którą otrzymał Tomasz Dębowski z zespołu LOLEK KLUCZEWSKO oraz wyróżnienie dla zawodniczki za czyn „czystej gry”, które odebrała Zuzanna Wolska z drużyny GLKS BARYCZ JANKÓW PRZYGODZKI. 

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving od lat rozgrywane są pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Partnerem tytularnym jest Grupa Ferrero w Polsce, która prowadzi program KINDER Joy of moving. Partnerem 30. Wielkiego Finału jest Międzynarodowe Centrum Kongresowe, a gospodarzem miasto Katowice. Dodać jeszcze należy, że Parterem technicznym tegorocznego Wielkiego Finału jest Gerflor Polska.

Pełna klasyfikacja drużyn: TUTAJ

Więcej: https://minisiatkowka.pl/

Źródło: pzps.pl/ Katarzyna Porębska/ minisiatkowka.pl

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice