"Volleymania Dolny Śląsk" z wizytą w Obornikach Śląskich

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć


W sobotę 12 kwietnia odbył się III turniej Volleymanii Dolny Śląsk. Tym razem Młoda Gwardia pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego naszego województwa zorganizowała zawody w mini siatkówce dziewcząt w gościnnych Obornikach Śląskich. W zawodach wzięło udział 124 dziewczynek.

To już moje kolejne zawody, bardzo lubię brać w nich udział powiedziała Weronika Dutkiewicz ze szkoły w Szewcach.
Na treningach pilnie pracujemy z naszą Panią, aby tu na turnieju zagrać jak najlepiej. Zajęliśmy dziś 3. miejsce w klasach V, ale ja chodzę jeszcze do klasy IV i cieszę się, że mogę grać ze swoimi koleżankami o rok starszymi
– dodała Weronika.

W zawodach wzięło udział 35 zespołów z 12. miejscowości położonych na północ od Wrocławia.  Każda z 124 uczestniczek otrzymała pamiątkowy medal, medale otrzymali również opiekunowie dzieci i sędziowie zawodów.

Drugi rok już uczestniczymy z dziećmi w Volleymanii Dolny Śląsk. To bardzo fajna inicjatywa, u nas do tej pory w ogóle nie było siatkówki. Stawiamy więc dopiero pierwsze kroki, ale najważniejsze, że dziewczynki się garną do zajęć – powiedział Jerzy Karwata opiekun zespołów z Bierutowa. Turniej trwał od 10 do 13.30, a na zakończenie nagrody wręczał m.in. burmistrz Obornik Śl. Pan Sławomir Błażewski.

Wyniki Turnieju mini-siatkówki dziewcząt Volleymania Dolny Śląsk_2014
w Obornikach Śląskich -12.04.2014 r.

Kategoria „Dwójki – Klasy IV”
1.UKS Dwójka Milicz II
2.UKS Dwójka Milicz I
3. UKS Bielik – Bielany Wrocławskie
4.UKS Dwójka Milicz IV
5.Sokołowice
6. UKS Bielik – Bielany Wrocławskie
7. UKS Dwójka Milicz III
8. ZSP Szewce

Pozostałe zespoły sklasyfikowano na miejscach 9-15.

Kategoria „Trójki – klasy V”
1. GOKiS Kąty Wrocławskie
2. SMS Olimp Oborniki Śl. I
3. SP Szewce
4. UKS Bielik – Bielany Wrocławskie
5. SP Smolna
6.UKS Dwójka Milicz II
7.UKS Kryniczno II SP Szewce
8. SMS Olimp Oborniki Śl. II
Pozostałe zespoły sklasyfikowane  były na miejscu 9-12

Kategoria „Czwórki – klasy VI”
1. SP Sokołowice
2. MLKS Echo Twardogóra II
3. UKS Bielik – Bielany Wrocławskie
4.SP Szewce
5. MLKS Echo Twardogóra I
6.SP Bierutów II
7. SP Bierutów I
8. SP Smolna

Volleymania Dolny Śląsk 2014 jest to projekt dotyczący organizacji i prowadzenia szkolenia wraz z rozgrywkami dla dziewczynek klas IV-VI szkół podstawowych w dyscyplinie piłka siatkowa. Celem nadrzędnym projektu jest podniesienie umiejętności sportowych i wyszukanie najbardziej uzdolnionych jednostek, które w przyszłości mogą przejść do grup o wyższym poziomie sportowym.

Szkolenie prowadzone jest przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę szkoleniową (nauczyciel w-f/trener) w wymiarze czasowym odpowiadającym etapowi szkolenia w danej kategorii wiekowej.
Pierwsza część realizacji zadania polegała na zorganizowaniu na terenie Gmin Dolnośląskich 16 ośrodków, które będą skupiały uzdolnione uczennice w zakresie szkolenia z piłki siatkowej.

Aktualnie zajęcia prowadzone są na obiektach sportowych Gmin, a oprócz zajęć organizowane są  cykliczne rozgrywki mini-siatkówki w trzech kategoriach wiekowych:
•    „dwójki” – IV klasa SP,
•    „trójki” – V klasa SP,
•    „czwórki” – VI klasa SP).

W roku 2014 przewidziano 10 turniejów.
Aby zmniejszyć koszty przeprowadzenia zawodów 16 ośrodków gminnych podzielono na dwie konferencje:
•    Północ - Twardogóra, Syców, Szewce, Bierutów, Smolna, Sokołowice, Kryniczno, Milicz, Oborniki Śląskie (9 ośrodków),
•    Południe - Kąty Wrocławskie, Bielany Wrocławskie, Strzegom, Jaworzyna Śląska, Ząbkowice Śląskie, Wałbrzych, Głuszyca (7 ośrodków).

W każdej konferencji przewidziano 4 turnieje systemem „każdy z każdym”, natomiast dwa turnieje (otwarcia
i zamknięcia) odbędą się z udziałem wszystkich ośrodków z obu Konferencji. Projekt ma na celu przede wszystkim popularyzację piłki siatkowej wśród dzieci i młodzieży na Dolnym Śląsku oraz wyłonienie najbardziej perspektywicznych młodych siatkarek, które będą szkolone w oparciu o dolnośląskie programy wspierania uzdolnień sportowych wśród dzieci i młodzieży.

Andrzej Krowiak

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice