Pomorska Liga Minisiatkówki dziewcząt

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć


Działający w Gimnazjum nr 16 w Gdańsku Siatkarski Ośrodek Szkolny jest pomysłodawcą  i organizatorem rozgrywek dla najmłodszych adeptek siatkówki w województwie pomorskim.                        

W dniach 8-9.03 odbył się już IV turniej w ramach Pomorskiej Ligi Minisiatkówki Dziewcząt. Dzięki pozyskaniu partnerów do tego projektu Liga nosi nazwę „Grupa GPEC PML”.

W ramach Ligi rozgrywane są turnieje w kategoriach singli, dwójek i trójek. Projekt został skierowany do uczennic szkół podstawowych z całego województwa.

„Chcemy zachęcić jak najwięcej podmiotów do udziału w naszym projekcie. Jeżeli formuła się przyjmie, będziemy starali się poszerzyć naszą działalność tak aby trafiała do wszystkich, którym siatkówka jest bliska. Im więcej takich inicjatyw tym więcej dzieci bawi się w siatkówkę, a potem szuka i chętnie przychodzi na zajęcia do profesjonalnych klubów”mówią twórcy Ligi nauczyciele S.O.S. w Gdańsku Witold Jagła, Maria Mróz i Paweł Kramek.

W każdym z dotychczasowych turniejów brało udział ponad 150 dziewcząt z całego województwa. Reprezentowanych było prawie   20 szkół podstawowych. Skierowaliśmy nasz projekt do osób, które dopiero zaczynają bawić się w siatkówkę i stawiają pierwsze kroki. Po każdym turnieju wszystkie uczestniczki otrzymują okolicznościowe dyplomy a najlepsze zespoły nagrody indywidualne. Przed nami ostatni V turniej, który odbędzie się w maju.

Podsumowaniem całorocznej rywalizacji będzie Gala Minisiatkówki, podczas której zostaną uhonorowane najlepsze zawodniczki           z każdej kategorii oraz wszystkie szkoły i kluby, które wzięły udział choćby w jednym turnieju. Podczas Gali  zaprezentują się wszystkie grupy trenujące w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym Gimnazjum nr 16 w Gdańsku oraz grupy naborowe, które trenują pod czujnym okiem trenerów pracujących w S.O.S. a także reprezentujących barwy jednego z najlepszych klubów szkolących dziewczęta w Polsce - ENERGI Gedanii Gdańsk.

Paweł Kramek
S.O.S. KrakówDzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice