Nadarzynianki Mistrzyniami Mazowsza w kat. Trójek

Dzień 4 czerwca na długo pozostanie w pamięci kibiców nadarzyńskiej siatkówki. Zespół trenera Damiana Krzemińskiego wspieranego przez firmę TERM 2000 w składzie Kinga Wrońska (kapitan) Julia Kielak, Julia Głodek, Julia Brzeczkowska, Oliwia Jóźwik zdobył złoty medal Mistrzostw Mazowsza Kinder + Sport, który daje przepustkę do Ogólnopolskich finałów rozgrywanych w dniach 7-10 lipca w Częstochowie. Zdobyty medal jest pierwszym medalem wywalczonym przez nasz klub w minisiatkówce.

Przebieg finałów:
I Runda
GLKS - SMS Warszawa 2:0 15:8 i 15:8
GLKS - Volley Płock 2:0 15:6 i 15:4
GLKS - Metro Warszawa 2 2:0 15:9 i 18:16

Od początku każdego z tych meczy dominował nasz zespół. Solidna zagrywka, spokojne przyjęcie Kingi Wrońskiej oraz skuteczny atak Julii Głodek zapewnił nam zwycięstwo w grupie. Bardzo duży opór postawił nadarzyniankom zespół Metra 2, który prowadził w 2 secie spotkania 10:13.

Podsumowując pierwszą rundę należy pochwalić Julię Głodek, debiutującą na przyjęciu, która z powodzeniem trzymała atak naszego zespołu a także Julię Kielak za dokładną wystawę.

II runda
GLKS - 13 Radom 2:0 15:13 i 15:8
GLKS - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 2 2:0 15:1 i 15:6
GLKS - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 1 2:0 15:7 i 15:10

Pierwsze dwa mecze II rundy przebiegły zdecydowanie pod dyktando naszego zespołu, co dało stu procentowe realizowanie przyjętej taktyki i popisowa gra na siatce "Głodzia".

Dopiero od 3 meczu w tej rundzie (tak jak zakładaliśmy) zespół wystąpił w najmocniejszym na dzień dzisiejszym zestawieniu Wrońska, Kielak, Brzeczkowska.

Półfinał
GLKS - MOS Wola Warszawa 2:0 15:4 i 15:6
Mecz w sumie bez większej historii. Bardzo dobra zagrywka Julii Brzeczkowskiej, konsekwentna gra w ataku Kingi Wrońskiej i Julii Kielak zapewniły nam awans do finału.

Finał

GLKS - Metro Warszawa 1 2:1 przepraszamy za brak dokładnego wyniku ale przy emocjach gdzieś Nam uciekły dwa pierwsze sety :) 3 set 11:7

Pierwszy set przebiegł zdecydowanie pod dyktando warszawianek, które swobodnie raz za razem mocnymi atakami powiększały swoją przewagę.

Po zmianie stron sytuacja się odwróciła. II set dzięki dobrej zagrywce "Osy" rozpoczęliśmy od 3:0 i właśnie od tego momentu pierwsze skrzypce w naszym zespole zaczęła grać kapitan Kinga Wrońska, która wzięła na siebie cały ciężar gry w przyjęciu i ataku oraz dołożyła kilka punktowych bloków. W końcówce tej partii przebudziła się także Julia Kielak, która mocnym atakiem zakończyła seta.

Trzeci, rozstrzygający set rozpoczęliśmy bardzo dobrze. Stres całkowicie nas opuścił. Szybie prowadzenie na starcie 4:1 było konsekwencją bardzo dobrej gry w obronie i skutecznego ataku co zapewniło nam przewagę emocjonalną. Z akcję na akcję nasza gra się nakręcała a po przeciwnikach widać było zmęczenie spowodowane trudami poprzednich meczy.
W pewnym momencie na tablicy wyników pojawił się wynik 10:6. Tylko jedna piłka dzieliła nas od upragnionego zwycięstwa i.......... stało się :)

TERM 2000 GLKS Nadarzyn MISTRZEM MAZOWSZA !!!

Ogromna radość, tona łez szczęścia ale właśnie to jest najpiękniejsze w sporcie

Podsumowując bardzo wyrównany mecz finałowy z radością stwierdzam jedno: przyjęta taktyka grania ponad połowy turnieju w ataku jedynie Julią Głodek, która swe zadanie wykonała perfekcyjnie, przyniosła ogromny skutek, bo gdy przyszło grać na najwyższym poziomie liderki zespołu Wrońska i Kielak zachowały o wiele więcej sił od rywalek. Wygrał cały zespół. Każda z zawodniczek dołożyła coś od siebie do tego sukcesu.

Korzystając z okazji chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Starszym zawodniczkom GLKS a w szczególności 2 klasie sportowej nadarzyńskiego Gimnazjum. Dyrektorowi GOS Dariuszowi Zwolińskiemu za wsparcie i stworzenie dogodnych warunków do pracy. Sekcji tenisa stołowego za udostępnienie części hali na dodatkowe treningi.

Władzom Gminy Nadarzyn za stworzenie dogodnych warunków do rozwoju piłki siatkowej w naszej gminie oraz sponsorowi tytularnemu firmie TERM 2000 za przekazane wsparcie.

Specjalne podziękowania kieruje do Krzysztofa Trochimiaka, Joanny i Tomasza Kielak za daną szansę, wsparcie oraz zaufanie.

Ktoś kiedyś powiedział że marzenia się spełniają. Uważam że był w ogromnym błędzie.
Marzenia poprzez 100% zaangażowanie i bardzo ciężką, systematyczną pracę się spełnia.
JEDNO Z NASZYCH WŁAŚNIE SPEŁNILIŚMY :)))))

Przed nami miesiąc ciężkiej pracy. Trzymajcie za nas kciuki w Częstochowie 7-10 lipca.