I OGÓLNOPOLSKIE GRAND PRIX W MINI SIATKÓWCE PLAŻOWEJ W PUCKU

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć

Słoneczna pogoda, wysoka frekwencja i dobry poziom sportowy w czasie pierwszego „Ogólnopolskiego Grand Prix w Mini Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców” w Pucku. Zawody promowały siatkówkę plażową wśród zawodników z rocznika 2008 i młodszych. W zawodach licznie wzięła udział młodzież z Siatkarskich Ośrodków Szkolnych przy Szkole Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku, w których realizuje się m.in. program siatkówki plażowej.

Łącznie zgłosiło się 20 par z Pucka, Redy, Luzina, Starzyna, Gdyni, Gnieżdżewa i Wejherowa. Wśród dziewcząt triumfowała para Lena Pokrzywińska i Gabriela Michalik z Gdyńskiej Akademii Siatkówki, natomiast wśród chłopców wygrał duet Oliwier Rigga i Franciszek Krystkiewicz z Akademii Siatkówki Pliński & Wika.

Organizatorem imprez jest Akademia Mini Siatkówki Plażowej, przy ogromnym wsparciu lokalnych samorządów, klubów sportowych i zaprzyjaźnionych firm. Projekt „Mini Siatkówka Plażowa”, w swoich założeniach, poza szkoleniem przyszłych „Mistrzów Plażówki”, ma na celu popularyzację tej dyscyplin sportu w Polsce i zachęcenie do zdrowego stylu życia dzieci i młodzieży.

Kolejne turnieje odbędą się w lipcu i sierpniu, na które zapraszają organizatorzy: Akademia Mini Siatkówki Plażowej, UKS Zatoka 95 Puck, MKS Korab Puck oraz MOKSiR w Pucku.

KLASYFIKACJA DZIEWCZĄT

1. Lena Pokrzywińska/ Gabriela Michalik

2. Weronika Kas/Zuzanna Fularczyk

3. Alicja Stefańska/Anna Stefańska

4. Maja Formela/Nadia Świderska

5. Weronika Leśnikowska/Nikola Ossowska

6. Zuzanna Krzyżańska/Maja Głuchowska

7. Julia Magrian/Anastazja Lewińska

8. Martyna Cymer/Roksana Widełka

9. Martyna Pouch/Natalia Lewańczyk

10. Wiktoria Wołodko/Nadia Miotk

11. Zuzanna Ellwart/Weronika Rutha

12. Klaudia Ceynowa/Wanessa Bieszk

13. Antonina Markowc/Milena Ploska

14. Kinga Poglettke/Magdalena Selewska

KLASYFIKACJA CHŁOPCÓW

1. Oliwier Rigga/Franek Krystkiewicz

2. Oskar Wika/ Maksymilian Sonnenberg

3. Michał Barbachowski/Wojciech Michalewski

4. Jakub Czaja/Kacper Styn

5. Krzysztof Mączka/Franciszek Górski

6. Oliwia Piontke/Fabian Wicka


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice