Akademia piłki Siatkowej Spartakus cały czas na fali

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć


Akademia Piłki Siatkowej Spartakus z roku na rok rośnie w siłę. W październiku 2013 rozpoczęła treningi kolejna, druga już grupa dzieci. Jesienią zeszłego roku klub rozpoczął również współpracę z Młodzieżową Akademią Siatkówki, dzięki czemu pozyskaliśmy materiały szkoleniowe dla naszych instruktorów pracujących z grupami dzieci. Możemy stwierdzić  iż już zauważamy owocne efekty tej współpracy poprzez zaangażowanie instruktorów w pracę, która przekłada się na dobre wyniki trenujących dziewcząt.

Potwierdzeniem tego może być turniej mini siatkówki w ramach I etapu Turnieju Kinder+ Sport 2014, który odbył się  9 marca br. w Sępólnie Krajeńskim(w kategorii dwójek, trójek i czwórek). 

Do turnieju w kategorii „dwójek" zgłosiło się 15 zespołów z całego naszego województwa.  Zespół z Koronowa zgłosił do rozgrywek  pięć „dwójek”. Po oficjalnym otwarciu i rozlosowaniu zespołów , gra toczyła się w trzech grupach, systemem  „każdy z każdym”,  jeden set do 15 pkt.  Po rozegraniu wszystkich spotkań grupowych do półfinału awansowały po  dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, tj.  UKS Góra, MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie, KS Spartakus Koronowo (Julia Zadrożna, Zuzanna Zarębska), UKS SP 1 OSiR Ciechocinek, LUKS Inowrocław, KS Spartakus (Zuzanna Szews, Marcela Czerwińska). Po zaciętych meczach półfinałowych do finału zdołała awansować jedna z naszych drużyn, choć gdyby nie błędy własne naszego drugiego zespołu mielibyśmy dwie pary w finale.

Gry półfinałowe przedstawiały się w następujący sposób:
UKS Góra  – UKS SP 1 OSiR Ciechocinek                                                               15:12
MLKS Krajna Sępólno –  KS Spartakus Koronowo (Z. Szews, M. Czerwińska)    15:11
KS Spartakus Koronowo ( J. Zadrożna, Z. Zarębska) – LUKS Inowrocław             15:7

Gry finałowe:
UKS Góra  – MKLS Krajna Sępólno Krajeńskie                                                                              7:15
KS Spartakus Koronowo  (J. Zadrożna, Z. Zarębska) – UKS Góra                                             15:12
MKLS Krajna Sępólno Krajeńskie – KS Spartakus Koronowo  (J. Zadrożna, Z. Zarębska)     11:15Po zaciętym finale w którym zawodniczki rywalizowały ponownie systemem „każdy z każdym” najlepsze okazały się zawodniczki z KS Spartakus Koronowo (Julia Zadrożna, Zuzanna Zarębska) wygrywając cały turniej  przed  MKLS Krajna Sępólno Krajeńskie i UKS Górą. Tym samym zapewniły sobie awans do następnego etapu, w którym zmierzą się z reprezentacjami klubów zrzeszonych w KPZPS.

Gratulacje należą się również pozostałym dziewczynom, które zostawiły dużo serca na boisku. Osiągnięte wyniki naszych dziewcząt pozwalają nam patrzeć optymistycznie w przyszłość i mieć nadzieje na dalsze sukcesy koronowskiej siatkówki.

Ostateczne lokaty zawodniczek Spartakusa:
I.  Julia Zadrożna i Zuzanna Zarębska
IV. Marcela Czerwińska i Zuzanna Szews
VII. Paulina Jędrzejczak, Wiktoria Eszer, Wiktoria Kiszka
IX. Agata Jasionowicz i Martyna Sudoł
XIII. Milena Łukasiewicz, Kinga Nowacka i Matylda Kobza

Na koniec turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a 3 pierwsze miejsca zostały nagrodzone pucharami i medalami.

Szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy wspierali swoje pociechy podczas turnieju gorącym dopingiem oraz trenerom Adrianowi Bylickiemu, Agnieszce Jasionowicz i Magdalenie Giczela za przygotowanie do zawodów.

Dziękujemy również sponsorowi - Bankowi Spółdzielczemu w Koronowie – dzięki któremu nasze zawodniczki mogły zaprezentować się w nowych strojach sportowych.

Adrian Bylicki
Spartakus Koronowo

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice