Wojewódzki turniej Orlik Volleymania, Dąbrowa Górnicza 2016

24 maja w Dąbrowie Górniczej na kompleksie "Orlik" Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Morcinka 4 rozegrany został turniej eliminacyjny IV edycji Orlik Volleymaniia 2016.

Organizatorami turnieju byli trenerzy Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Zespole Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej.

Swój udział w turnieju zgłosiło się 14 zespołów, które zostały podzielone na grupy. Rywalizacja przebiegała na 4 boiskach. Z rozgrywek grupowych wyłoniona została finałowa trójka. Po zaciętej rywalizacji w finale, została wyłoniona zwycięska drużyna.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I miejsce: SP29 Dąbrowa Górnicza II w składzie: Oliwia Świat, Anita Buźniak, Szymon Rekieć, Kacper

II miejsce „NO NAME” SP30 Dąbrowa Górnicza w składzie: Wiktoria Citak, Maja Kosędka, Kamil Miś, Piotr Kania, Kinga Hajurych, Wiktor Golasik

III miejsce SP29 Dąbrowa Górnicza I/ Sosnowiec w składzie: Magdalena Twardowska, Karolina Zbruk, Weronika Kosecka, Mateusz Podgórski, Jakub Kondzik, Szymon Bąk

Turniej jak co roku zorganizowano z myślą o podnoszeniu umiejętności dzieci i młodzieży w zakresie gry w siatkówkę. Duże zaangażowanie dziewcząt z dąbrowskiego SOS. pozwoliło pokazać młodym adeptom siatkówki na czym polega ta gra. Dzieci ze szkół podstawowych miały możliwość udziału w rozgrzewce prowadzonej przez starsze koleżanki oraz mogły wypytać o szczegóły i specyfikę treningu siatkarskiego zarówno dziewcząt jak również trenerów. Po raz kolejny oprócz frekwencji dopisała również pogoda. Organizatorzy nie zapomnieli o uczestnikach i dla wszystkich czekały drobne upominki, a dla najlepszej trójki - medale i puchary.