Czy wiesz, że ... w 1981 roku odbyła się I edycja Pucharu Europejskiej Konfederacji.

Turniej Volleymania w Wieluniu

03.06.2015 r. na boiskach wieluńskiej "dwójki" odbył się wojewódzki turniej eliminacyjny Orlik Volleymanii w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W turnieju wystartowało 12 drużyn z siedmiu szkół podstawowych powiatu wieluńskiego; SP 2 Wieluń, SP 4 Wieluń, SP 5 Wieluń, SP Masłowice, SP Kurów, SP Ruda, SP Załęcze Małe. Turniej otworzyła dyrektor Gimnazjum nr 2 w Wieluniu Małgorzata Jachowicz - Wróblewska, obsadę sędziowską i pomoc techniczną zapewniły siatkarki III klasy Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Mecze odbywały się na dwóch boiskach, zespoły zostały podzielone na dwie grupy, które rozgrywały mecze systemem "każdy z każdym", jeden set do 15 punktów, do fazy finałowej awansowały po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. W drugim etapie zespoły zagrały mecze półfinałowe, a potem mecze o miejsca. Zwycięzcą turnieju została drużyna "Iskra" ze Szkoły Podstawowej w Kurowie, II miejsce zajął zespół z Rudy " Asy z szóstej klasy", a na III miejscu uplasowała się drużyna" FC Załęcze" z Załęcza Małego.

Turniej organizowali i prowadzili nauczyciele SOS.  - Katarzyna i Leszek Pałyga, oni też na zakończenie turnieju wręczyli nagrody. Wszystkie dzieci biorące udział w turnieju otrzymały słodycze, pamiątkowe koszulki i dyplomy, a najlepsze trzy zespoły zostały nagrodzone medalami ufundowanymi przez organizatorów turnieju. Patronat medialny nad imprezą sprawowało Radio Ziemi Wieluńskiej.

Cały turniej przebiegał w sportowej atmosferze przy pięknej słonecznej pogodzie.