Czy wiesz, że ... w 1974 roku w Meksyku męska reprezentacja zdobyła Mistrzostwo Świata.

Na Pomorzu najlepszy SMS Gdańsk!

27 kwietnia 2017 roku w ZSP nr 4 w Malborku został rozegrany Finał XVIII Gimnazjady Województwa Pomorskiego w Piłce Siatkowej Chłopców. Do ostatecznej rozgrywki przystąpiło sześć zespołów rozlosowanych w dwóch grupach : gospodarz SMS Malbork, SMS nr 3 Gdańsk, Gimnazjum nr 4 w Gdyni oraz GMS Bytów, Gimnazjum nr 2 w Starogardzie Gdańskim i Gimnazjum nr 1 w Lęborku.

Bezkonkurencyjną jak zwykle okazała się drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego nr 3 w Gdańsku, która wygrywając wszystkie swoje mecze nie tracąc ani jednego seta zdobyła złote medale i tytuł Mistrza Gimnazjady Województwa Pomorskiego w sezonie 2016 – 2017. Drugie miejsce przypadło w udziale siatkarzom z Gimnazjum nr 1 z Lęborka, a trzecie zajęli uczniowie ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Malborku.

Mecze decydujące o kolejności miejsc:

O I miejsce

I miejsce gr. A – I miejsce gr B

SMS nr 3 GDAŃSK – GIM. nr 1 LĘBORK 2:0 (25:19,25:15)

O III miejsce

II miejsce gr. A – II miejsce gr B

SMS MALBORK - GMS BYTÓW   2:0 (25:20,25:20)

O V miejsce

III miejsce gr. A – III miejsce gr B

GIM. nr 4 GDYNIA - GIM. nr 2 STAROGARD GD. 2:0 (25:20, 25:23)

Uczestnicy turnieju finałowego zostali uhonorowani pucharami, medalami i pamiątkowymi dyplomami, które wręczył przedstawiciel Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego – organizatora międzyszkolnych rozgrywek.

Skład mistrzowskiego zespołu – SMS nr 3 Gdańsk: Trojański Szymon, Kraut Jakub, Chabrowski Radosław, Bogucki Mikołaj, Urbanowicz Karol, Weiner Mateusz, Weber Bartosz, Bangrowski Konrad, Szydlik Jakub, Pruszkowski Dawid, Maciejewicz Mateusz.