Czy wiesz, że ... w sierpniu 1946 roku w Pradze R. Wirszyłło zostaje prezesem Komisji Organizacyjnej Związku Międzynarodowego.

Dziewczęta z Gimnazjum nr 4 w Pile Mistrzyniami Powiatu Pilskiego

Gimnazjum nr 4 w Pile było w tym roku gospodarzem oraz organizatorem Finałów Mistrzostw Powiatu Pilskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

Do walki o medale przystąpiły 4 pilskie gimnazja: Zespół Szkół nr 2 w Pile, Zespół Szkół nr 3 w Pile, Gimnazjum nr 5 w Pile (Enea PTPS Piła) oraz Gimnazjum nr 4 w Pile (UKS Czwórka Piła ). W pierwszym spotkaniu podopieczne trenera Marcina Grocia bardzo gładko rozprawiły się z zawodniczkami z Zespołu Szkół nr 2 w Pile, wygrywając spotkanie w dwóch setach (25-10, 25-18). Podobny przebieg miało drugie spotkanie , gdzie Gimnazjum nr 5 w Pile szybko pokonało Zespół Szkół nr 3 w Pile.

W meczu o złoty medal spotkały się więc zespoły PTPS Piła oraz UKS Czwórka Piła. Pierwszy set to walka punkt za punkt a po dramatycznej końcówce zawodniczki z Gimnazjum nr 4 w Pile wygrywają 27-25 i do historycznego złotego medalu potrzebują już tylko 25 punktów. W drugim secie podopieczne trenera Grocia od samego początku narzucają swoje tempo i przejmują inicjatywę dzięki czemu set kończy się wynikiem 25-11 dla dziewcząt z SOS. przy Gimnazjum nr 4 w Pile.

Warto nadmienić że tym samym przełamana została dominacja zawodniczek Enea PTPS Piła, które od 2001 roku regularnie zdobywały złote medale w tych rozgrywkach. Jest to pierwszy tak duży sukces dziewcząt z pilskiego gimnazjum SOS. za co należą im się wielkie gratulacje i słowa uznania.