Czy wiesz, że ... reprezentacja kobiet czterokrotnie zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy (’49 Praga, ’55 Bukareszt, ’58 Praga, ’71 Reggio Emilia).

Akademia Siatkówki w Nadarzynie

W niedzielę grupa dziewcząt pod okiem trenerek Dominiki Leśniewicz i Ewy Podkalickiej udała się na turniej mini-siatkówki do Międzyborowa. W silnie obsadzonym wojewódzkim turnieju rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych : 2003 - "Czwórki" , 2004 - "Trójki" i 2005 - "Dwójki".

W turnieju wzięło udział ponad 100 zawodniczek z 13 klubów......W kategorii Trójek drużyna GLKS Nadarzyn po przebrnięciu sito eliminacyjne ( z jedną porażką ) awansowała do finałowej szóstki zespołów i sięgnęła po złoty medal odnosząc komplet zwycięstw. Warto podkreślić , że dziewczęta zdobyły go grając bez swojej liderki - Kingi Wrońskiej , która występuje już na co dzień w ligowych meczach młodziczek , a nawet kadetek. Złoto w Międzyborowie wywalczyły : Julia Brzeczkowska , Julia Głodek i Ania Majewska.

W kategorii dwójek wszystkie 3 zespoły zakwalifikowały się do finałowej "szóstki". Akademia siatkówki GLKS Nadarzyn zajęła drugie, trzecie i czwarte miejsce! Zwyciężyły dziewczęta z I zespołu MUKS Volley Płock. Składy naszych najmłodszych ekip :
II miejsce : Wiktoria Leśniewicz , Tosia Dośpiał i Ola Rybarczyk
III miejsce : Maja Krzemińska , Wiktoria Zantonowicz , Ania Wrońska
IV miejsce : Martyna Brzezińska , ,Ola Pruchniewicz , Natalia Struzik i Gabrysia Melewska
(regulamin dopuszczał w każdym zespole rezerwowe)

Najstarszy nasz zespól ( rocznik 2003) w składzie : Asia Polski , Iga Grzywa , Milena Malinowska i Gabrysia Dębowska nie zdołał awansować na finałowej "szóstki" , jednak potem dzielnie do końca zawalczył o 7 miejsce. Dla tych dziewcząt był to pierwszy start w tym składzie w tym sezonie i to co najlepsze jeszcze przed nimi.

Zawodniczki otrzymały na zakończenie dyplomy i medale , rozdane też zostały nagrody statuetki dla wyróżniających się zawodniczek w każdej kategorii. W "czwórkach" nagrodę otrzymała Milena Malinowska .,w kategorii "trójek" była to Julia Brzeczkowska, natomiast w "dwójkach" Wiktoria Leśniewicz.

Gratulujemy trenerom , wszystkim zawodniczkom za zaangażowanie i wolę walki , rodzicom za pomoc w transporcie oraz wsparcie i doping.