Czy wiesz, że ... "w 1928 roku powstaje wiele klubów i sekcji siatkarskich w Polsce m.in. w Warszawie – YMCA, Warszawianka, AZS

Dieta

  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF

DIETA MŁODYCH SPORTOWCÓW

Dieta warunkuje formę zawodnika, a żywność spożywana w czasie treningu i zawodów ma wpływ na wyniki. Dlatego niezwykle waży jest dobór odpowiedniej diety, dopasowanej do indywidualnych potrzeb zawodnika. 

Dieta może pomóc wytrzymać intensywny trening, czy wyczerpujący mecz, nie narażając zawodnika na choroby i kontuzje. Każdy sportowiec jest inny i nie ma takiej diety, która spełniałaby potrzeby wszystkich w każdych okolicznościach. Zapotrzebowanie indywidualne zmienia się również w zależności od pory roku i sportowcy muszą umieć się przystosować do takich zmian.

Więcej na temat diety znajdziesz w opracowaniu  Wybrane zagadnienia dotyczące diety młodych sportowców przygotowanym przez Małgorzatę Słowińską-Lisowską z Zakładu Medycyny Sportu i Żywienia wrocławskiej AWF. 

Zachęcamy do lektury!


Dyskusje użytkowników
1 komentarze

Bardzo ciekawa prezentacja, szczególnie zagadnienie dotyczące znaczenia płynów w diecie sportowca

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice