Czy wiesz, że ... w 2006 powstała Liga Siatkówki Kobiet.

ZDROWY I SPRAWNY SIATKARZ

  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
Pozycja dedykowana do trenerów o fizjoterapeutów pracujący w siatkówce głównie z grupami młodzieżowymi.
Materiały przygotowane przez fizjoterapeutów współpracujących z kadrami młodzieżowymi WZPS Poznań, Paulinę Gorwę i Łukasza Burlińskiego.

Na całość materiałów składają się widomości teoretyczne oraz pokaz nakierowanych ćwiczeń zabezpieczających sportowca przed kontuzjami oraz poprawiających jego motorykę.

Bark młodego siatkarza oraz CORE stability - czyli trening mięśni głębokich tułowia.

Atak to najbardziej urazowy ruch w siatkówce. Szacuje się, że zawodnicy na najwyższym poziomie, trenujący od 16 do 20 godzin tygodniowo, w czasie jednego sezonu wykonują około 40 tysięcy ataków. Taka objętość bardzo mocno obciąża całą obręcz barkową. Zanim jednak siatkarz dojdzie do zawodowstwa, czekają go setki godzin treningów w grupach młodzieżowych. Pracując z młodzieżą musimy być świadomi, że siatkówka to sport asymetryczny, a aparat mięśniowy i więzadłowy u dorastających chłopców i dziewcząt nie jest jeszcze w pełni dojrzały.

Do mięśni wchodzących w skład CORE zaliczamy: przeponę, czworoboczny lędźwi, mięśnie dna miednicy oraz poprzeczny brzucha. Należy również zaznaczyć, że w ćwiczeniach CORE i ogólnie w treningu prewencyjnym ważna jest nie ilość, a jakość wykonywanych ćwiczeń.

Ćwiczenia
Dyskusje użytkowników
1 komentarze

Bardzo ciekawe ćwiczenia

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice