Czy wiesz, że ... reprezentacja kobiet czterokrotnie zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Europy (’50 Sofia, ‘51 Paryż, ’63 Constanca, ’67 Izmir).

Święto siatkówki młodzieżowej w Ełku

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć
Ponad 70 zawodników zrzeszonych w Szkolnych Ośrodkach Siatkarskich (S.O.S.) wzięło udział w I Ełckim Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ełk Tomasza Andrukiewicza oraz Posła na Sejm Pawła Papke.

Turniej odbył się w hali widowiskowo-sportowej na Osiedlu Jeziorna. W zmaganiach uczestniczyło 8 drużyn z Olsztyna, Szczytna i Ełku. Zespoły rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych - rocznik 97 i 99. W młodszej kategorii wiekowej najlepsi okazali się siatkarze z Gimnazjum nr 3 w Olsztynie, gospodarze turnieju - ełczanie zajęli  4 miejsce.  - Przeciwnicy byli bardzo dobrze przygotowani i prezentowali wysoki poziom, większość  młodych  zawodników gra już czwarty rok. My trenujemy dopiero niecały rok. Dzięki udziałowi w turnieju wiemy nad czym musimy jeszcze popracować - mówili zawodnicy z Ełku.

Dużo lepiej zaprezentowali się ełccy trzecioklasiści, którzy zajęli pierwsze miejsce w turnieju. Bardzo wiele emocji przyniósł mecz finałowy rozegrany między gospodarzami a drużyną Gimnazjum nr 8 w Olsztynie. Mecz wygrali gospodarze po emocjonującym tie-breaku granym jak wszystkie sety na przewagi. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Maciej Rutkowski, rozgrywający w drużynie ełckiej czwórki. Maciej przyjmując gratulacje stwierdził, że cała drużyna zasługuje na słowa uznania. Największą satysfakcję sprawiło nam pokonanie Olsztyna.
W uroczystym otwarciu turnieju wzięli udział miedzy innymi  Paweł Papke i Andrzej Orzechowski posłowie na sejm RP, Zastępca Prezydenta Miasta Ełku – Artur Urbański, koordynatorzy projektu S.O.S. – Krzysztof Felczak i Marek Kotulski oraz Mirosława Modzelewska – Dyrektor i Bogusława Rosołowska – Wicedyrektor Gimnazjum nr 4 w Ełku. 

Turniej skupił sympatyków  piłki siatkowej w stolicy Mazur w Ełku i jak podkreśliła Pani Dyrektor Mirosława Modzelewska, miał na celu popularyzację siatkówki w naszym rejonie.

Dodatkową atrakcją turnieju był mecz pokazowy, w którym po jednej stronie siatki wystąpili zaproszeni goście, których poprowadził wielokrotny reprezentant Polski Paweł Papke a po drugiej absolwenci Gimnazjum nr 4 w Ełku, w której wystąpili między innymi Krzysztof Modzelewski zawodnik  I ligowego zespołu BBTS Bielsko Biała  i Jędrzej Jasnos zawodnik Tempa Olsztyn grający w Młodej Plus Lidze AZS UWM Olsztyn. Mecz wygrany 2:0 przez absolwentów, był bardzo zacięty, obfitował w wiele akcji, mimo że w jednej i drugiej drużynie zawodnicy w takich składach występowali po raz pierwszy.

Wyniki  I Ełckiego Turnieju Drużyn S.O.S.

Kategoria kl. I – rocznik 1999
1.Gimnazjum nr 3 w Olsztynie
2.Gimnazjum nr 8 w Olsztynie
3.Gimnazjum Sportowe w Szczytnie
4.Gimnazjum nr 4 w Ełku

Kategoria kl. III – rocznik 1997
1. Gimnazjum nr 4 w Ełku
2. Gimnazjum nr 8 w  Olsztynie
3. Gimnazjum Sportowe w Szczytnie
4. Gimnazjum w Wilkasach

W uroczystym zakończeniu, puchary, dyplomy, statuetki oraz nagrody dla wszystkich drużyn wręczyli: Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz i Dyrektor Gimnazjum nr 4 w Ełku Mirosława Modzelewska.

źródło: PZPS


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice