Czy wiesz, że ... reprezentacja kobiet czterokrotnie zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy (’49 Praga, ’55 Bukareszt, ’58 Praga, ’71 Reggio Emilia).

Droga do finałów otwarta

  • Publikacja posiada podłączone galerie zdjęć
W Węgrowie zakończył się ostatni z pięciu półfinałów Turnieju Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Piąty półfinał Turnieju Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych rozegrany był na 3-sektorowej hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgminazjalnych im. Jana Kochanowskiego, w którym prowadzona jest licealna klasa S.O.S. dla dziewcząt. Dwudniowe spotkanie siatkarskiej młodzieży połączone było z przeprowadzeniem testów jednolitych dla wszystkich uczestników tego projektu.

W rozgrywkach w regionie koordynowanym przez trenera Krzysztofa Felczaka, zwyciężyły reprezentantki województwa warmińsko-mazurskiego przed uczennicami z województw podlaskiego, lubelskiego i mazowieckiego. Gospodarzem Turnieju był Dyrektor Zespołu Szkół Janusz Baum, który osobiście dokumentował na fotografiach przebieg zawodów.

Miłą niespodzianką dla dziewcząt i organizatorów była wizyta w hali sportowej Marioli Zenik – reprezentantki Polski i zawodniczki aktualnego mistrza Polski z Sopotu. Radość była tym większa, że urodzona w Węgrowie złota medalistka Mistrzostw Europy przyjęła zaproszenie do pełnienia honorowej roli ambasadora miejscowego ośrodka S.O.S.

Turniej odbywający się pod patronatem Starosty Powiatu Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka, był również okazją do spotkania z zarządzającymi projektem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Starosta węgrowski będący gospodarzem tego spotkania poinformował przybyłych a wśród nich obecni byli: Michał Strąk oraz Waldemar Wspaniały i Zbigniew Krzyżanowski z PZPS - zarządzających projektem Siatkarskie Ośrodki Szkolne o decyzji Zarządu powiatu o dofinansowaniu przez jednostkę samorządu terytorialnego prowadzenia od nowego roku szkolnego w każdej szkole gimnazjalnej pozalekcyjnych zajęć siatkarskich w wymiarze 4 godzin tygodniowo. Krzysztof Fedorczyk wystosował także apel do dyrektorów szkół podstawowych o wprowadzenie podobnego systemu na podstawowym poziomie nauczania. Piramida szkoleniowa tworzona w powiecie węgrowskim będzie doskonałym przykładem na tworzenie zaplecza sportowego dla liceum w programie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.
Marek Bykowski


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice