Wiedza zawodowa

 • Kryteria doboru młodzieży do gimnazjalnych grup szkolenia w siatkarskich ośrodkach szkolnych

  28.12.20131 wypowiedź
  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Kryteria doboru młodzieży do gimnazjalnych grup szkolenia w siatkarskich ośrodkach szkolnych

  Dynamiczny rozwój sportu pociąga za sobą konieczność wczesnego wyboru z populacji najbardziej odpowiednich kandydatów oraz kontroli ich postępu w procesie szkolenia. więcej »

 • Program prewencji dla siatkówki

  Program prewencji dla siatkówki

  Prezentowany program prewencji dla siatkówki należy przeprowadzać 3 razy w tygodniu w formie rozgrzewki. Warunkiem przystąpienia do programu prewencyjnego jest przeszkolenie uczniów (zawodników) w zakresie "stabilizacji od zera” dostępnej na platformie… więcej »

 • Sekret skutecznego nauczania

  Sekret skutecznego nauczania

  W dzieciństwie mielina wytwarzana jest partiami. Cykliczne powstawanie otoczek trwa do ok. trzydziestego roku życia. W tym czasie nasz mózg jest bardzo podatny na naukę nowych umiejętności. Następny wzrost mieliny następuje ok. pięćdziesiątego roku życia, po czym… więcej »

 • Karch Kiraly - Czytanie gry

  Karch Kiraly - Czytanie gry

  Moją rolą nie jest mówienie wam jak powinniście pracować, jak uczyć, ale wasza praca musi być spójna z tym, co myślicie i  z tym, w jakim kierunku chcecie iść. Dlatego uważam że naśladowanie naszej pracy czy pracy innych reprezentacji nie jest najlepszą… więcej »

 • Percepcyjno-decyzyjne uwarunkowania umiejętności działania w grze w piłkę siatkową

  27.09.2013
  • Publikacja posiada podłączone pliki PDF
  Percepcyjno-decyzyjne uwarunkowania umiejętności działania w grze w piłkę siatkową

  Percepcja w grze zespołowej to proces aktywnego odbioru, analizy i interpretacji zjawisk zmysłowych, w których nadchodzące z boiska informacje przetwarzane są na podstawie zarejestrowanej w pamięci wiedzy specjalistycznej o zasadach zachowania się w różnych sytuacjach i… więcej »

 • Skręcenia stawu skokowo-goleniowego

  09.08.2013
  • Publikacja posiada materiał video
  Skręcenia stawu skokowo-goleniowego

  Skręcenie stawu skokowo goleniowego, to najczęstszy uraz w siatkówce. Nie może być traktowany jako osobna jednostka kliniczna ze względu na anatomiczne i funkcjonalne powiązanie z kończyną dolną i stopą. Występuje on najczęściej podczas lądowania na nierównym… więcej »

 • Nauka i doskonalenie techniki gry w siatkówce plażowej

  02.08.2013
  Nauka i doskonalenie techniki gry w siatkówce plażowej

  W Polsce w siatkówkę plażową zaczęto grać wychodząc od siatkówki halowej. W okresie jesienno-zimowym gra się na hali, a wiosenno-letnim na boiskach piaskowych. Oznacza to, że podstawowych elementów technicznych uczymy się na hali, by później wykorzystać je w grze… więcej »

 • Technika i taktyka indywidualna w siatkówce plażowej

  29.07.2013
  Technika i taktyka indywidualna w siatkówce plażowej

  Klasyfikacja techniki gry w siatkówce plażowej wygląda podobnie jak w siatkówce halowej. Elementy gry dzielimy na działania ofensywne i defensywne. Zaprezentowana klasyfikacja jest przejrzysta i obejmuje całość działań występujących w siatkówce plażowej. … więcej »

 • 5 ćwiczeń nierekomendowanych, których powinniśmy unikać

  27.06.2013
  • Publikacja posiada materiał video
  5 ćwiczeń nierekomendowanych, których powinniśmy unikać

  Wraz z rozwojem wiedzy na temat skuteczności poszczególnych ćwiczeń i ich wpływie na stan układu ruchu, należy weryfikować przydatność, często powszechnie stosowanych ćwiczeń. Okazuje się bowiem, że niektóre z nich, nie dość, że są mało efektywne, to jeszcze… więcej »

 • Czas na organizację obozów sportowych dla uczniów

  20.05.2013
  Czas na organizację obozów sportowych dla uczniów

  Wakacje i ferie to doskonała okazja, aby zadbać o właściwy wypoczynek dzieci i młodzieży. Najważniejsze jest jednak, aby przygotowane przez organizatorów, a wybrane przez rodziców i dzieci formy wypoczynku nie tylko sprawiały radość i spełniały marzenia, ale miały… więcej »

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice