Wybrane elementy odżywiania w sporcie

Młodzieżowa Akademia Siatkówki przedstawia filmową prezentację Piotra Wiśnika poświęconą prawidłowemu odżywianiu się w sporcie.

Odżywianie często pozostawia się na marginesie wyników sportowych. Nie kojarzy też się problemów braku postępów z negatywnymi skutkami złego odżywiania. Ten wykład inspiruje do zajęcia się tym tematem. Wiele ciekawych porad Piotra Wiśnika, doświadczonego trenera-fizjologa pokazuje skalę problemów i proste sposoby ich rozwiązania.

Jednorazowe zjedzenie płatków owsianych z miodem nie zapewni zwycięstwa w danym meczu ale konsekwentne stosowanie właściwego odżywiania pozwala na optymalizacje wyników i unikania kontuzji. Wiedza o odżywianiu, to wiedza dynamiczna, dlatego trener jest zobowiązany aktualizować swoje wiadomości jeżeli traktuje swój zawód poważnie i bierze odpowiedzialność za rozwój młodych sportowców.

Właściwie od tych problemów powinno zaczynać się snucie planów o wspaniałych wynikach swojego zespołu. W tym zakresie nie powinno być wiedzy fragmentarycznej, ponieważ jest to zbyt poważna sprawa aby pozostawić ją samą sobie. O tym się mówi, o tym każdy wie, każdy to docenia i nadal pracuje się jakby tego tematu nie było.

ZK
Poniżej prezentujemy listę nagrań.
Po kliknięciu na wybrane zagadnienie, zostanie wyświetlony materiał video.

Wybrane elementy odżywiania w sporcie

DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice