CrossFit podstawowe informacje na temat treningu cz.I teoretyczna


Ojcem i twórcą tej nazwy jest Greg Glassman, Amerykanin, były gimnastyk. Stworzył on podstawy do treningu o bardzo wysokiej intensywności, która ma przynosić efekty w krótkim czasie. Treningi CrossFit-u łączą w sobie rozwój 10 cech: wytrzymałości, odporności, siły, elastyczności, koordynacji, równowagi, sprawności, dokładności, mocy i szybkości.

Glassman mówi: Jesteś ogólnie tak sprawny, zręczny jak sprawny jesteś w poszczególnych cechach. CrossFit opiera się na prostych ćwiczeniach, w większości przeciwko oporowi własnego ciała, a narzędziami są sztangi, hantle, kettlebells, liny, skrzynie do skoków. Wysoką intensywność osiąga się poprzez skrócenie czasu przerw, trening do odmowy, zwiększanie ciężarów. Dodatkowo, CrossFit zwraca baczną uwagę na mobilność stawową, technikę wykonywania ćwiczeń oraz co ciekawe, wyznaczył jasny trend co do sposobu odżywiania. Kto trenuje CrossFit jest wyznawcą Paleo Diet (dieta paleolityczna).


W treningu z młodzieżą można zastosować tylko niektóre z tych zasad, o czy mówią instruktorzy Dominik Baran oraz Wojciech Skubiszewski z Rzeszowa.

Poniżej prezentujemy listę nagrań.
Po kliknięciu na wybrane zagadnienie, zostanie wyświetlony materiał video.

Cross Fit


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice