Moja droga do mistrzostwa

Książka zawiera wywiad rzekę z Robertem Korzeniowskim, to wiele ciekawych i niepublikowanych dotąd informacji o życiu i karierze urodzonego w Lubaczowie mistrza chodu sportowego. 43-letni, czterokrotny mistrz olimpijski udziela w niej rad wszystkim, którzy chcą osiągnąć sukces nie tylko w sporcie.

- Nie jestem doskonały. Nie przedstawiam gotowych recept na doskonałość czy mistrzostwo. Ja też wielokrotnie myliłem się i potykałem zarówno w życiu prywatnym (a to najbardziej bolesne), jak w życiu zawodowym - napisał w posłowiu do wydanej parę dni temu książki, jej główny bohater i autor, Robert Korzeniowski.

"Moja droga do mistrzostwa" to, spisany na ponad 150 stronach, wywiad rzeka z czterokrotnym mistrzem olimpijskim w chodzie sportowym. Korzeniowski udzielił go Izabeli Barton-Smoczyńskiej - psycholożce, która od dobrych kilku lat zajmuje się strategią radzenia sobie ze stresem. Co mówi 43-letni sportowiec, który jeszcze do niedawna był dyrektorem programów sportowych w TVP? Najkrócej można by powiedzieć, że opowiada o swojej karierze sportowej i życiu po jej zakończeniu.
- Sport był zawsze dla mnie najważniejszy, a po każdym sukcesie jeszcze bardziej mobilizowałem się do pracy - mówił na promocji swojej książki najbardziej utytułowany chodziarz na świecie. Na pytanie jak osiągnąć sukces, mistrz nie potrafił odpowiedzieć w jednym zdaniu. - Największym moim krokiem, ku sukcesowi było w pierwszej fazie, udźwignięcie porażki. Paradoksalnie ona stała się zaczątkiem sukcesu - czytamy.

Robert Korzeniowski to pod względem ilości złotych medali olimpijskich najwybitniejszy polski sportowiec, oraz najwybitniejszy chodziarz w historii tej dyscypliny. Jest również jednym z nielicznych sportsmenów, którzy zdobyli trzy złote krążki olimpijskie na trzech igrzyskach z rzędu.  Polak jest byłym rekordzistą świata w chodzie na 20 km i 50 km.

Liczba i skala szczytów jakie mamy jeszcze do zdobycia zależy tyko od nas samych. Ode mnie i od… Ciebie, Drogi Mistrzu - Mistrzu wspólnej drogi ku nieustannemu rozwojowi. – Robert Korzeniowski

"Nie jestem doskonały. Nie przedstawiam gotowych recept na dosonałość czy mistrzostwo. Ja też wielokrotnie myliłem się i potykałem zarówno w życiu prywatnym (a to najbardziej bolesne), jak w życiu zawodowym. Sztuka życia nie polega jednakże na unikaniu błędów ani trzymaniu się kurczowo raz powziętych postanowień, lecz na stałym wyciąganiu wniosków i budowaniu pozytywnych planów na przyszłość. Jeśli bowiem jest coś, co zaburza naszą harmonię ze światem i nie pozwala na dalszy rozwój to trzeba podjąć niejednokrotnie radykalne decyzje."

z posłowia Roberta Korzeniowskiego

Autor: Barton-Smoczyńska Izabela, Korzeniowski Robert
Wydawca: Brian Tracy International
Rok wydania: 2011
Ilość stron:  160
DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice