Uczennice PG nr 5 i SOS. mistrzyniami województwa lubelskiego młodziczek

W dniach 12-13.03.2016r. w Tomaszowie Lubelskim odbył się IV Turniej o Mistrzostwo Województwa Młodziczek w piłce siatkowej.  W turnieju uczestniczyło 17  zespołów,  „Szóstkę” reprezentowały 2 zespoły.

Bardzo dobrze spisały się  uczennice PG Nr 5 i SOS. Biała Podlaska Pierwszy zespół „Szóstki” zdobywając II miejsce w Tomaszowie Lubelskim zapewnił sobie złoty medal i Mistrzostwo Województwa Młodziczek. Drugi zespół „Szóstki” to reprezentantki I klasy PG nr 5 i SOS. oraz klasy VI SP Nr 6, przyszłe uczennice SOS., które po czterech turniejach uplasował się
na bardzo dobrym VI miejscu w Województwie.

Dziewczęta z pierwszego zespołu w eliminacjach pokonały: UKS Jagiellończyk Biała Podlaska 2 : 0, UKS 9 Dragon Puławy 2 :0, TPS Lublin 2 : 0, w półfinale wygrały z UKS Międzyrzecką Trójką 2 : 0, w finale przegrały 2 : 0 z Remis Świdnik.

Drugi zespół  „Szóstki” wygrał wszystkie mecze, w eliminacjach pokonał: UKS Olimp Opole Lubelskie 2 : 0, TPS Gimn. 5 SOS Lublin 2 : 0, TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski II 2 : 0, UKS Olimpijczyk Lubycza Królewska 2 : 0, w półfinale wygrały z MKS Kraśnik I 2 : 0, a w finale pokonały SL Salos Lublin 2 : 0

Na zakończenie rozgrywek wyłonione zostały trzy najlepsze zawodniczki turnieju, wśród których znalazła się  siatkarka SOS. z PG Nr 5 w Białej Podlaskiej oraz wyróżniono najlepsze zawodniczki z każdego zespołu.

Przed naszymi siatkarkami Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Młodziczek, który odbędzie się w Białymstoku w dniach 08-10.04.2016r.