SOS. Kołobrzeg kuźnią talentów klubowych

Najlepszy sezon w historii odnotował klub patronacki SOS. Kołobrzeg - UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI. Kołobrzescy siatkarze i siatkarki wywalczyli w obecnym sezonie aż 4 medale w rozgrywkach ligowych o Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego.

Można też śmiało powiedzieć, że ,,Kołobrzeg lubi brąz", bo takiego właśnie koloru są wszystkie medale zdobyte przez UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI. Ogromny wpływ na sukces kołobrzeskiej młodzieży ma projekt ,,Siatkarskie Ośrodki Szkolne" realizowany w Gimnazjum nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu.

Siatkarze szkoleni w klasach sportowych stanowią trzon wszystkich zespołów UKS OPP, oprócz juniorek, które nie uczestniczą w projekcie. Młodzicy i młodziczki, którzy wywalczyli w swoich rozgrywkach brązowe medale są uczniami jednej klasy. Grupy te mają oddzielne zajęcia programowe klasy sportowej o profilu siatkarskim  - po 10 godzin lekcyjnych.

Dziewczyny nie znajdują się w projekcie lecz utożsamiają się z nim, a dyrekcja szkoły sfinansowała im komplety strojów i dresów sportowych promujących ,,Siatkarskie Ośrodki Szkolne".

Kolejny medal dla Kołobrzegu wywalczyli kadeci, którzy również wywalczyli wspomniany ,,brąz". W skład tego zespołu wchodzą uczniowie klasy III oraz jeden uczeń klasy II SOS. Gimnazjum nr 1 Kołobrzeg. W najstarszej kategorii wiekowej czwarty medal dla klubu wywalczyły juniorki.

Warto też wspomnieć, że również kadetki były zgłoszone do rozgrywek ligowych w których udało im się awansować do finału. Zabrakło jednak szczęścia kołobrzeżankom, które w ostatecznym turnieju zajęły 4 miejsce. Zespoły młodzików, młodziczek oraz kadetów rywalizować będą w najbliższym czasie w turniejach ćwierćfinałowych o Mistrzostwo Polski.

SOS. Gimnazjum nr 1 Kołobrzeg jest już także po eliminacjach powiatowych w ramach tegorocznej Gimnazjady w piłce siatkowej. Uczniowie klas siatkarskich byli bezkonkurencyjni w rozgrywkach chłopców i dziewcząt. SOS. Kołobrzeg był fundatorem pucharów oraz wyróżnień indywidualnych na rozgrywkach powiatowych. Obydwie drużyny będą brały udział w dalszym etapie rozgrywek. SOS. Kołobrzeg będzie organizatorem turnieju rejonowego w dniu 13.03.2015 w kategorii dziewcząt.