OD SIATKARSKICH OŚRODKÓW SZKOLNYCH DO REPREZENTACJI POLSKI

Z  SOS do Kadry Polski w Siatkówce Plażowej

Gimnazjum nr 6 w Chełmie już nie istnieje ale to właśnie w tej szkole powstał pierwszy w Chełmie Siatkarski Ośrodek Szkolny. Wśród wielu jego wychowanków głównie reprezentujących halową odmianę siatkówki był Mikołaj Miszczuk ,zawodnik Tempa Chełm. Po zdobyciu I miejsca na Mistrzostwach Polski kadetów w 2017 roku w Warszawie został  powołany do młodzieżowej  kadry Polski w Siatkówce Plażowej. Już  jako uczeń  Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale zdobył  V miejsce na Mistrzostwach Świata U-19 ,IX miejsce na Mistrzostwach Europy U-20 i upragnioną Kwalifikację Olimpijską do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires.

Sezon 2019 to początek seniorskiej  przygody  w zawodach z cyklu World Tour różnej rangi i pierwszy medal .Na  krajowym podwórku osiągnął dwa zwycięstwa w eliminacjach Mistrzostw  Polski, w Zamościu i Mysłowicach. W finale MP Seniorów w Toruniu zdobył V miejsce, w parze z Mariuszem Prudlem, olimpijczykiem, żywą legendą siatkówki plażowej, który pełni rolę grającego trenera. Dzięki temu, że Mikołaj ma możliwość trenować  i grać  z najlepszymi  zawodnikami na świecie , może znacznie szybciej  podnosić  swoje umiejętności sportowe.

Ponadto jest studentem I roku Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Władze uczelni bardzo wspierają i pomagają w kontynuowaniu nauki Mikołaja. Posiada on indywidualny tok studiów, umożliwiający studentom pogodzenie kariery sportowej z nauką.  

Naturalne przejście z  mini siatkówki do siatkówki młodzieżowej  i w końcu seniorskiej było możliwe między innymi dzięki pracy indywidualnej na treningach ,które są tak ważne w projekcie SOS .


DzieciMłodzieżNauczycieleBazy szkoleniowe - Akademie SOSBazy szkoleniowe - Szkoły PatronackieFacebook Młodzieżowej Akademii Siatkówki oraz Akademii Polskiej SiatkówkiRodzice