Nakło najlepsze Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki o Puchar Właściciela Firmy AMAN

W turnieju wzięły udział m.in złożone z chłopców na co dzień trenujących w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych w Nakle (2 zespoły) oraz w Malborku (1 zespół).

W czwartek odbyło się 20 meczów. Pierwsze rozegrano o 12:30, ostatnie zakończyły się około 20:30. W przerwie pomiędzy grami odbyło się uroczyste otwarcie turnieju. Podczas tego wydarzenia obecni byli Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią - Sławomir Napierała, dyrektor ZOOR-u Anna Biniakowska, radny Jan Grabarski oraz właściciel firmy AMAN - Janusz Młynarczyk.

Wyniki uzyskane pierwszego dnia:

NTS Trójka Nakło II  - Jurand Malbork 3:0 (25:22, 25:20, 25:19)

Stoczniowiec Gdańsk - DMKS Delfin Darłowo 3:0 (25:21, 25:23, 25:23)

Jurand Malbork - Stoczniowiec Gdańsk 0:3 (15:25, 19:25, 21:25)

AMAN NTS Trójka Nakło I - NTS Trójka Nakło II 2:1 (24:26, 25:17, 25:21)

Stoczniowiec Gdańsk - AMAN NTS Trójka Nako I 1:2 (25:16, 20:25, 25:27)

DMKS Delfin Darłowo - Jurand Malbork 0:3 (18:25, 19:25, 16:25)

AMAN NTS Trójka Nakło I - DMKS Delfin Darłowo 3:0 (25:12, 25:5, 25:11)

NTS Trójka Nakło II - Stoczniowiec Gdańsk 1:2 (25:23, 24:26, 23:25)

DMKS Delfin Darłowo - NTS Trójka Nakło II 0:3 (15:25, 15:25, 10:25)

Jurand Malbork - AMAN NTS Trójka Nakło I 0:3 (10:25, 15:25, 12:25)

Klasyfikacja po pierwszym dniu zawodów:

1. AMAN NTS Trójka Nakło I 10 pkt.

2. Stoczniowiec Gdańsk 9 pkt.

3. NTS Trójka Nakło II 8 pkt.

4. Jurand Malbork 3 pkt.

5. Delfin Darłowo 0 pkt.

W drugim dniu zawodów rozegrano gry finałowe. Zespoły nakielskie połączyły się w jeden i 4 drużyny rozegrały pomiędzy sobą półfinały. W pierwszym GKS Stoczniowiec Gdańsk nie dał szans zespołowi UMKS Jurand Malbork wygrywając 2:0 (25:9, 25:10). W drugim półfinale Nakło zmierzyło się z Darłowem. Ten mecz również nie był zbyt emocjonujący, bo nakielanie wygrali gładko do 11 i 9.

W meczu o 3. miejsce spotkały się zespoły z Malborka i Darłowa. Seria świetnych zagrywek Delfina sprawiła, że od stanu 15:15 Darłowo zdobyło 5 kolejnych punktów wychodząc na prowadzenie 20:15. Jurand zmniejszył straty (20:18 i 23:22), ale to nie wystarczyło by wygrać tę partię. W drugim i trzecim secie zawodnicy z Malborka zagrali znacznie skuteczniej i wygrali mecz 2:1 (22:25, 25:13, 15:7).

W finale gospodarze spotkali się z zespołem GKS Stoczniowiec Gdańsk. W pierwszym secie siatkarze NTS-u szybko wypracowali sobie przewagę i w połowie seta prowadzili 15:8. W kolejnych akcjach Stoczniowiec zagrał bardzo skutecznie i po serii 6:1 zmniejszył straty do zaledwie 2 punktów (16:14). Końcówka należała jednak do nakielan, którzy wygrali 25:17. W drugiej odsłonie Nakło szybko wyszło na prowadzenie 5:3, 10:4 i 13:5, by po wyrównanej, ale kontrolowanej grze w dalszej części seta wygrać do 16. W trzecim secie wyrównana gra toczyła się do stanu 19:17. W końcówce znów NTS zagrał skuteczniej i wygrał 25:19.

Ostateczna kolejność:

AMAN NTS Trójka Nakło

GKS Stoczniowiec Gdańsk

UMKS Jurand Malbork

DMKS Delfin Darłowo

NTS II Trójka Nakło

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary. Wyróżniono też pamiątkowymi statuetkami najlepszych zawodników:

MVP - Antoni Kwasigroch (Nakło)

Najlepszy rozgrywający - Krzysztof Baran (Nakło)

Najlepszy środkowy - Marcin Sledz (Gdańsk)

Najlepszy libero - Piotr Szarszewski (Nakło)

Najlepszy zagrywający - Stanisław Rynkowski (Darłowo)

Najlepszy atakujący - Dominik Strzelczyk (Gdańsk)

Najlepszy przyjmujący - Gogola Michał (Malbork)

Wśród wszystkich uczestników rozlosowano też 2 pary butów do siatkówki. Szczęśliwcami okazali się Mateusz Wałoszyński z Nakła i Bartek Więcek z Gdańska.

Organizatorem turnieju był klub NTS Trójka Nakło we współpracy z Miastem i Gminą Nakło nad Notecią, Zespołem Obsługi Oświaty i Rekreacji oraz Zespołem Szkolno Przedszkolnym nr 3 w Nakle.