MP MŁODZIKÓW: AT JASTRZĘBSKI WĘGIEL MISTRZEM POLSKI!

W Grudziądzu zakończyły się mistrzostwa Polski młodzików 2020. Nowym-starym mistrzem kraju w tej kategorii wiekowej został AT Jastrzębski Węgiel, który w pełnym emocji meczu pokonał TREFL Gdańsk. Sponsorem rozgrywek jest firma PKN ORLEN.

W najlepszej ósemce czempionatu znalazły się zespoły DMKS Plas Kielce, TREFL Gdańsk, UMKS MOS Wola Warszawa, Enea Energetyk Poznań, AT Jastrzębski Węgiel, TS Koset Grudziądz, AKS V LO Rzeszów oraz KS Lechia Tomaszów Mazowiecki. Do strefy medalowej, po zaciętych bojach awansowały ekipy z Tomaszowa, Jastrzębia-Zdroju, Gdańska oraz gospodarze turnieju.

Relacje z poprzednich dni turnieju można znaleźć tutaj: 1.dzień oraz 2.dzień

Transmisja:

Głównym partnerem wydarzenia oraz sponsorem młodzieżowych reprezentacji jest firma PKN ORLEN.

Finał MP młodzików - AT Jastrzębski Węgiel - TREFL Gdańsk 2:1 (25:18, 18:25, 15:13), MVP: Mikołaj Stąporek

W finale MP Młodzików - Grudziądz 2020 zmierzyły się AT Jastrzębski Węgiel i TREFL Gdańsk. Obie ekipy spotkały się ze sobą w fazie grupowej i wtedy triumfy święcili jastrzębianie. Zwycięstwo na zaliczkę dawało Ślązakom pewną przewagę mentalną, która przejawiała się przede wszystkim w wielkim spokoju podczas konstruowania akcji. Choć atakom nie brakowało siły, widać było, że są one bardzo przemyślane a przede wszystkim skuteczne. Gracze Akademii Talentów już po pierwszym secie zanotowali imponującą blisko 70-procentową efektywność w ataku, umiejętnie angażując w ofensywie trójkę: Cieślik-Stąporek-Skulski. Ta brutalna konsekwencja "Pomarańczowych" trochę onieśmieliła gdańszczan, którzy długo szukali swojego rytmu. Pierwszy set padł łupem Jastrzębskiego Węgla, jednak druga odsłona przyniosła zupełnie nowe rozdanie. Chwila przerwy oczyściła głowy gdańszczan, którzy powoli zaczynali stawiać opór. Każda udana akcja napędzała ich grę, która stawała się coraz dynamiczniejsza i pewniejsza. W pewnym momencie TREFL wypracował sobie kilkupunktową przewagę, która przedłużała ich nadzieje na wyrównanie stanu meczu. Tak też się stało! Rozpędzeni gdańszczanie wygrali drugiego seta i doprowadzili do tie-breaka. Trzecia partia była niezwykle wyrównana i tak naprawdę detale decydowały o tym na czyje konto trafiały poszczególne punkty. Świetną pracę w polu serwisowym wykonał Mikołaj Stąporek, który dał swojemu zespołowi bardzo cenne kilka punktów zapasu. To wystarczyło, by kilka chwil potem AT Jastrzębski Węgiel fetował sukces, zostając nowym-starym mistrzem Polski.

Program i wyniki MP młodzików – Grudziądz 2020:

Piątek, 25 września:

TREFL Gdańsk – AKS V LO Rzeszów 2:0 (25:17, 25:16)
UMKS MOS Wola Warszawa – AT Jastrzębski Węgiel 2:1 (25:16, 18:25, 15:7)
Enea Energetyk Poznań - TS Koset Grudziądz 1:2 (13:25, 25:23, 12:15)
DMKS Plas Kielce - KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:2 (20:25, 16:25)
AKS V LO Rzeszów – AT Jastrzębski Węgiel 0:2 (19:25, 28:30)
TREFL Gdańsk - UMKS MOS Wola Warszawa 2:0 (28:26, 25:14)
TS Koset Grudziądz - KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:0 (25:23, 25:21)
Enea Energetyk Poznań - DMKS Plas Kielce 0:2 (20:25, 19:25)

Sobota, 26 września:

UMKS MOS Wola Warszawa - AKS V LO Rzeszów 2:0 (25:23, 25:15)
AT Jastrzębski Węgiel - TREFL Gdańsk 2:0 (25:19, 25:23)
DMKS Plas Kielce - TS Koset Grudziądz 1:2 (20:25, 25:21, 10:15)
KS Lechia Tomaszów Mazowiecki - Enea Energetyk Poznań 1:2 (26:24, 23:25, 18:20)
mecz o 7.miejsce - AKS V LO Rzeszów - Enea Energetyk Poznań 1:2 (25:17, 21:25, 10:15)
mecz o 5.miejsce - UMKS MOS Wola Warszawa - DMKS Plas Kielce 2:0 (25:18, 27:25)
I półfinał - AT Jastrzębski Węgiel - KS Lechia Tomaszów Mazowiecki  2:1 (25:16, 20:25, 15:12)
II półfinał - TREFL Gdańsk - TS Koset Grudziądz 2:1 (25:18 i 19:25, 15:10)

Niedziela, 27 września:

mecz o 3.miejsce - KS Lechia Tomaszów Mazowiecki - TS Koset Grudziądz 1:2 (21:25, 25:20, 9:15)
finał MP młodzików - AT Jastrzębski Węgiel - TREFL Gdańsk 2:1 (25:18, 18:25, 15:13)