MP JUNIOREK STĘŻYCA 2024 - DZIŚ FINAŁY!

W piątek poznaliśmy pierwsze rozstrzygnięcia finałowego turnieju o mistrzostwo Polski juniorek rozgrywanego w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Abrahama 2 w Stężycy. Złotego medalu bronić będą gospodynie GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska. Patronem młodzieżowych mistrzostw Polski jest PKN ORLEN.

Wyniki, tabele, składy i statystyki są dostępne tutaj

Zapraszamy do oglądania meczów na kanale You Tube Polska Siatkówka.

Zachęcamy do stosowania w mediach społecznościowych oficjalnego hasztaga : #MPJuniorka

Mecz o 7 miejsce UKS SMS Police - #VolleyWrocław 0:3 (23:25 19:25, 10:25)

MVP: Lena Frybel

Jako pierwsze na boisko wybiegły siatkarki z Polic i Wrocławia. Mimo wczesnej pory wzięły się raźno do roboty i z dużym animuszem zabrały się do rozegrania swojego ostatniego meczu w turnieju. W pierwszym secie zarysowała się przewaga wrocławianek, ale policzanki doprowadziły do remisu po 21. Ostatnie słowo należało jednak do ich przeciwniczek. Wrocławianki bardzo podobnie rozegrały także drugiego seta, z tym że przewagę wypracowały szybciej i była ona zdecydowanie wyższa. Trzecia partia dopełniła formalności, siatkarki z Wrocławia zagrały bardzo poprawnie, wykorzystywały dobrą dyspozycje środkowych i po ostatnim gwizdku mogły cieszyć się  z zajęcia siódmego miejsca w Polsce.

Mecz o 5 miejsce SMS Solna Wieliczka – TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec 3:1 (25:23, 24:26, 26:24, 25:13)

MVP: Martyna Dynur

W drugim meczu gra toczyła się o piąte miejsce w Polsce. Mniej więcej do połowy seta rywalizacja przebiegała na wyrównanym poziomie. Potem żywczanki przyspieszyły. Pod koniec popełniały jednak sporo błędów i w rezultacie nie zdołały się obronić. Pierwszy set trafił na konto zespołu z Wieliczki. Po zmianie stron historia pisała się podobnie. Punkt gonił punkt, naprzemiennie. Ta partia spotkania została rozegrana na przewagi. Szczęście uśmiechnęło się do żywczanek i całym meczu mieliśmy remis. Trzecia odsłona meczu również przyniosła wyrównaną walkę. Wynik przechylał się na korzyść raz jednej, raz drugiej drużyny maksymalnie o dwa punkty. Przykładem drugiego seta, znów miała miejsce gra na przewagi. Tym razem jednak to SMS Solna Wieliczka była górą. Ostatniego seta ekipa z Małopolski rozpoczęła od kilkupunktowego prowadzenia. Gdy o drugą przerwę poprosił szkoleniowiec żywczanek było 11:2. Siatkarki utrzymały tą wysoką przewagę i z uśmiechem odebrały nagrodę za zajęcie 5. miejsca w turnieju.

Półfinał GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca - MUKS LO47 Budowlani Łódź 3:0 (25:20, 25:14, 25:14)

MVP: Antonina Serafinowska

Pierwszy półfinał Mistrzostw Polski Juniorek Stężyca 2024 z udziałem gospodyń turnieju, tradycyjnie już, zgromadził komplet niesamowicie głośnej publiczności. Prym wiodła świetnie zorganizowana grupa młodych piłkarzy Raduni Stężyca. Z drugiej strony trybun serce i głos oddawała grupa kibiców z Łodzi. Gospodynie zaczęły nerwowo i po kilku nieskutecznych akcjach w ataku przegrywały 0:5. Łodzianki grały bardzo dobrze w bloku i na zagrywce, nie miały problemów w ataku, wiec utrzymywały przewagę. Do czasu, bo po serii dobrych zagrywek Mai Malinowskiej i udanych kontr róznica zmalała do jednego punktu 8:9. Blok Marii Niedzwiedzkiej dał gospodyniom pierwsze prowadzenie13:12. Stężynianki złapały wiatr w żagle i niesione niesamowitym dopingiem wygrały pierwszą partię. Po zmianie stron od razu do ataku ruszyły gospodynie, które prowadziły już 16:9. Łodzianki były nękane trudną zagrywką, z którą nie mogły sobie poradzić, brakowało im także precyzji w ataku. Siatkarki Wieżycy bez litości wykorzystywały każde zawahanie przeciwniczek i pewnie wygrały drugiego seta. Trzeci był formalnością, gospodynie rozpoczęły od siedmiu punktów z rzędu, a ich przeciwniczki straciły wiarę w pokonanie stężynianek. Po godzinie i piętnastu minutach poznaliśmy pierwsze finalistki mistrzostw Polski.

Półfinał: LTS Legionovia Legionowo - Enea Energetyk Poznań 0:3 (21:25, 22:25, 19:25)

MVP: Agata Milewska

Pierwszy punkt drugiego półfinału zdobyły poznanianki, ale kolejne pięć ich przeciwniczki z Legionowa. W kolejnych akcjach sytuacja się odwróciła i był remis po 8. Legionovia wypracowała i utrzymywała dwupunktowe prowadzenie do połowy seta. Poznanianki odrobiły straty i po asie serwisowym Wirginii Mulki miały dwa punkty zapasu. W końcówce dwie kontry powiększyły przewagę i zapewniły wygraną w pierwszym secie. Trzypunktową przewagę zapewniły sobie poznanianki w okolicach dziesiątego punktu, a po kolejnej kontrze było 10:14. Siatkarki z Legionowa odpowiadały szczelnym blokiem i odrobiły straty do remisu po 16. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały poznanianki, które po skutecznym bloku objęły prowadzenie 2:0 w setach. Po przerwie siatkarki Energetyka kierowane przez bardzo precyzyjną i lubiąca grać środkiem rozgrywającą, Wirginią Mulką, konsekwentnie próbowały łamać opór dobrze grających zawodniczek Legionovii. Po kontrze Zofii Sobanty było 6:4, dwukrotnie tym samym zrewanżowała się Karolina Nadera i był remis po 8. Drużyny szły równo aż do wyniku 15:15. Po tym na zagrywkę weszła Paulina Jaworska-Nowak i przy utrzymaniu jej zagrywki LTS odskoczył o 4 punkty. W tym czasie przerwy za swoich podopiecznych zarządzał trener Energetyka. Poznań zaczął odrabiać straty. Byliśmy świadkami fenomenalnej gry Zofii Sobanty, która zagrywkami bombardowała przeciwniczki. Jej koleżanki bardzo dobrze radziły sobie w bloku i ataku, zdobywając punkty seriami. Wydawało się już, że widowisko będzie trwało dalej i rozegrany zostanie czwarty set. Jednak sytuacja niespodziewanie zmieniła kierunek. Poznań zdobył dziesięć punktów z rzędu i zameldował się tym samym w wielkim finale Mistrzostw Polski Juniorek gdzie czeka już na nich zespół ze Stężycy.

Harmonogram i wyniki mistrzostw Polski juniorek

wtorek 5 marca
GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca – UKS SMS Police 3:0 (25:18, 26,24, 25:18)
SMS Solna Wieliczka – LTS Legionovia Legionowo 1:3 (18:25, 23:25, 25:20 22:25)
TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec – MUKS LO 47 Budowlani Łódź 1:3 (20:25, 18:25, 25:19, 16:25)
#VolleyWrocław – Enea Energetyk Poznań 0:3 (12:25, 15:25, 20:25)

Relacje z meczów wtorkowych tutaj

środa 6 marca
UKS SMS Police – LTS Legionovia Legionowo 0:3 (14:25, 24:26, 10:25)
GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca – SMS Solna Wieliczka 3:0 (25:13, 25:13, 26:24)
MUKS LO47 Budowlani Łódź – Enea Energetyk Poznań 1:3 (15:25, 11:25, 25:21, 21:25)
TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec - #VolleyWrocław 3:1 (25:20, 28:30, 25:13, 25:19)

Relacje z meczów środowych tutaj

czwartek 7 marca
SMS Solna Wieliczka – UKS SMS Police 3:0 (25:22, 25:19, 25:20)
LTS Legionovia Legionowo – GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca 0:3 (19:25, 20:25, 30:32)
#VolleyWrocław – MUKS LO47 Budowlani Łódź 0:3 (23:25, 17:25, 17:25)
Enea Energetyk Poznań – TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec 3:0 (25:12, 25:17, 25:18)

Relacje z meczów czwartkowych tutaj

piątek 8 marca
O 7 miejsce: UKS SMS Police - #VolleyWrocław 0:3 (23:25 19:25, 10:25)
O 5 miejsce: SMS Solna Wieliczka – TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec 3:1 (25:23, 24:26, 26:24, 25:13)
Półfinał: GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca - MUKS LO47 Budowlani Łódź 3:0 (25:20, 25:14, 25:14)
Półfinał LTS Legionovia Legionowo - Enea Energetyk Poznań 0:3 (21:25, 22:25, 19:25)