MP JUNIOREK - OLECKO 2021: BRĄZ SIATKAREK Z WIEŻYCY

Zwycięstwem siatkarek GKS Wieżyca 2011 Stężyca zakończył się mecz o trzecie miejsce Mistrzostw Polski Juniorek Olecko 2021. Turniej rozgrywany jest w Hali Widowiskowo – Sportowej LEGA przy ulicy Park 1. Sponsorem Mistrzostw Polski Juniorek - Olecko 2021 oraz patronem rozgrywek młodzieżowych jest PKN ORLEN.

UKS Atena Warszawa - GKS Wieżyca 2011 Stężyca  2:3 (15:25, 26:24: 23:25, 25:19, 14:16)

Mecz o trzecie miejsce rozpoczął się wyrównaną walką o przewagę obu drużyn. Jednak już po chwili drużyna z Stężycy, która wystąpiła bez swojej kluczowej przyjmującej, Martyny Leoniak, objęła sześciopunktowe prowadzenie, doprowadzając do wyniku 3:9. Zawodniczki UKS-u Ateny Warszawa pomimo wszelkich starań nie zdołały odrobić strat. Ich przeciwniczki nie odpuszczały i po kilku udanych akcjach, w końcówce pierwszego seta, wynik wyniósł 22:15. Ostatecznie drużyna Stężycy, przy utrzymanej zagrywce Agaty Piankowskiej, pokonała warszawianki 25:15. W drugim secie początkowo kontrolę objęły stężynianki. Jednak pełna mobilizacja drużyny z Warszawy pozwoliła im odrobić straty i doprowadzić do wyniku 11:11. Potem nastąpiła seria wymian punkt za punkt. W zaciętej walce, w końcówce drugiego seta, lepsze okazały się zawodniczki UKS-u Ateny Warszawa. Partia zakończyła się wynikiem 26:24, co w całym meczu daje rezultat 1:1 w wygranych setach. Kolejna odsłona meczu zaowocowała ofiarną grą obu drużyn. Szczególnie widowiskowym elementem była obrona. W pewnym momencie zawodniczki ze Stężycy odskoczyły swoim przeciwniczkom o kilka punktów, zdołały utrzymać prowadzenie i zakończyć set wygraną 25:23. Tym samym w całym spotkaniu prowadzą 2:1. Przedostatnią partię meczu siatkarki ze stolicy rozpoczęły od prowadzenia 5:0. Z biegiem czasu przewaga warszawianek rosła, a trener Stężycy postanowił dać odpocząć kilku istotnym zawodniczkom. Ostatecznie drużyna Ateny Warszawa zwyciężyła wynikiem 25:19. W Tie-breaku oglądaliśmy wyrównaną walkę. Oba zespoły robiły co mogły, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W decydujących momentach, drużyny wykazały maksimum skupienia, jednak to zawodniczkom ze Stężycy udało się dopiąć swego i wygrać nerwową końcówkę 14:16 i cieszyć się ze zdobycia trzeciego miejsca.

MVP: Katarzyna Partyka

Program i wyniki turnieju:

Poniedziałek 31.05.2021

MECZ O MIEJSCE 3: UKS ATENA WARSZAWA  - GKS WIEŻYCA 2011 STĘŻYCA  2:3 (15:25, 26:24: 23:25, 25:19, 14:16)

13:10 Finał: ENERGA MKS SMS KALISZ - ENERGA MKS SMS KALISZ

Niedziela 30. 05.2021

MECZ O MIEJSCE 7: MKS DĄBROWA GÓRNICZA - BKS STAL BIELSKO-BIAŁA  3:0 (25:17, 25:18, 25:15)

MECZ O MIEJSCE 5: ŁKS SIATKÓWKA ŻEŃSKA ŁÓDŹ -  KS PAŁAC BYDGOSZCZ  2:3 (25:22, 22:25, 21:25, 23:25, 15:17)

PÓŁFINAŁ 1:  ENERGA MKS SMS KALISZ - UKS ATENA WARSZAWA   3:1 (25:19, 25:12, 24:26, 25:23)

PÓŁFINAŁ 2: ENEA ENERGETYK POZNAŃ  - GKS WIEŻYCA 2011 STĘŻYCA  3:1 (25:16, 25:21, 17:25, 25:19)

Sobota 29.05.2021

MKS DĄBROWA GÓRNICZA - ENERGA MKS SMS KALISZ 0:3 (11:25, 10:25, 13:25)

ŁKS SIATKÓWKA ŻEŃSKA ŁÓDŹ - GKS WIEŻYCA 2011 STĘŻYCA  1:3 (23:25, 19:25, 26:24, 22:25)

BKS STAL BIELSKO-BIAŁA - ENEA ENERGETYK POZNAŃ  0:3 (8:25, 17:25, 17:25)

KS PAŁAC BYDGOSZCZ - UKS ATENA WARSZAWA NIEDZIELA  1:3 (25:14, 10:25, 15:25, 23:25)

Piątek 28.05.2021

ENERGA MKS SMS KALISZ - ŁKS SIATKÓWKA ŻEŃSKA ŁÓDŹ 2:3 (25:18, 25:17, 24:26, 22:25, 15:17)

GKS WIEŻYCA 2011 STĘŻYCA - MKS DĄBROWA GÓRNICZA 3:0 (25:19, 25:22, 25:19)

ENEA ENERGETYK POZNAŃ - KS PAŁAC BYDGOSZCZ 3:1 (25:19, 25:22, 13:25, 25:17)

UKS ATENA WARSZAWA  - BKS STAL BIELSKO-BIAŁA 3:0 (25:15, 25:15, 25:15)

Czwartek 27.05.2021

GKS WIEŻYCA 2011 STĘŻYCA - ENERGA MKS SMS KALISZ 0:3 (22:25, 22:25, 13:25)

MKS DĄBROWA GÓRNICZA - ŁKS SIATKÓWKA ŻEŃSKA ŁÓDŹ 0:3 (23:25, 23:25, 13:25)

UKS ATENA WARSZAWA - ENEA ENERGETYK POZNAŃ 1:3 (21:25, 10:25, 25:18, 19:25)

BKS STAL BIELSKO-BIAŁA - KS PAŁAC BYDGOSZCZ 0:3 (13:25, 19:25, 12:25)

Sponsorem Mistrzostw Polski Juniorek - Olecko 2021 oraz patronem rozgrywek młodzieżowych jest PKN ORLEN.

Źródło: pzps.pl/ Justyna Matjas/Mariusz Szyszko fot. Piotr Sumara