Młodzicy UKS Serbinów Biała Podlaska mistrzem województwa lubelskiego

W dniach 19-20.03.2016r. na obiektach sportowych ZSO Nr 2 i IV LO w Białej Podlaskiej odbył się IV Turniej o Mistrzostwo Województwa Młodzików w piłce siatkowej.

Udział w nim wzięło 13 zespołów z województwa lubelskiego. Bardzo dobrze spisali się w zawodach uczniowie PG nr 5 SOS w Białej Podlaskiej, reprezentujący UKS „Serbinów”. Pokonali oni zespoły: Tempo Chełm 2:0, MKS Kraśnik 2:1, UKS Olimp Opole Lubelskie 2:0 oraz ulegli 0:2 ASPS Avii Świdnik. W klasyfikacji końcowej turnieju uplasowali się na II miejscu.

Jako, że był to ostatni turniej dokonano podsumowania wojewódzkiej ligi młodzików i przedstawiono klasyfikację końcową. Złoty medal i mistrzostwo województwa przypadło siatkarzom UKS „Serbinów” Biała Podlaska /program SOS/, srebrny medal – zdobył zespół MKS Kraśnik /program SOS/, a brązowy wywalczyli zawodnicy ASPS Avii Świdnik /program SOS/. Te trzy zespoły awansowały do rozgrywek o mistrzostwo Polski młodzików.

Mistrzostwo Województwa zdobyli uczniowie kl. IIa : Michał Bielecki, Mateusz Szaniawski, Krystian Kogut, Kacper Wągrocki, Jakub Ratajczak, Daniel Firut, Jan Wójcik, Hubert Rypina, Sebastian Ajzyk, Michał Szendel, Jakub Markowski.