MISTRZOSTWO POLSKI JUNIORÓW JEDZIE DO CZĘSTOCHOWY! (GALERIA)

W finale MP juniorów Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa pokonała 3:2 (21:25, 25:22, 18:25, 25:15, 15:11) Trefl Gdańsk i sięgnęła po tytuł mistrza kraju. MVP wybrano libero Michała Klimkowskiego. Patronem turnieju jest Grupa ORLEN.

Zachęcamy do stosowania w mediach społecznościowych oficjalnego hasztaga: #MPJunior

mecz o 1.miejsce: Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa - Trefl Gdańsk 3:2 (21:25, 25:22, 18:25, 25:15, 15:11), MVP: Michał Kimkowski

Piątego dnia intensywnych zmagań, po siedemnastu meczach przyszedł czas na wielki finał Mistrzostw Polski Juniorów – Bartoszyce 2024. W meczu o złoto spotkały się drużyny Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa i Trefla Gdańsk. Co ciekawe oba zespoły grały już ze sobą na tym turnieju, w trzecim meczu grupy B. Wtedy rywalizacja zakończyła się w pięciu setach, a ostatecznym triumfatorem okazał się Trefl Gdańsk.

Pierwszy set lepiej rozpoczęli gdańszczanie, którzy szybko odskoczyli na kilka punktów i tę bezpieczną przewagę utrzymali przez znaczną część seta. Dopiero w drugiej połowie tej odsłony częstochowianom udało się zniwelować stratę do jednego oczka (15:16). Cały czas jednak Trefl prezentował się lepiej, zwłaszcza w bloku a to pozwalało mu zachowywać bezpieczny dystans. Trzeba jednak przyznać, że z akcji na akcję AZS coraz bardziej wchodził w mecz i nawiązywał coraz bardziej wyrównaną walkę. Ta partia należała jednak do siatkarzy z Gdańska, którzy wygrali 25:21.

Set nr 2 padł łupem drużyny spod Jasnej Góry, która skutecznie trzymała rywali na siatce. Po dwa bloki zapisali Tymon Ramotowski i Błażej Bień. Rozgrywający AZS i jednocześnie kapitan drużyny, wykonywał również kawał świetnej pracy na rzecz atmosfery w drużynie – motywował swoich kolegów, grał bardzo ofiarnie w obronie a przede wszystkim całym sobą angażował się w każdą akcję. W ataku dobrze prezentowali się Wojciech Deko (4 pkt i 67%) i Łukasz Dydzik (5 pkt i 56%). W szeregach Trefla gra ofensywna straciła nieco na jakości, dlatego tym razem zespół z Pomorza musiał uznać wyższość rywali.

Trzecią odsłonę od początku bardzo mocno rozpoczęli podopieczni Edwarda Pawluna, którzy chcieli odzyskać inicjatywę w tym spotkaniu. Świetnie w tej części meczu spisywał się Wojciech Więcławski, który atakował z 70-procentową skutecznością i zapisał na swoim koncie 8 punktów. Atakujący Trefla nie popełnił też w tym secie żadnego błędu. Po obu stronach siatki oglądaliśmy efektywne zagrania blokiem i w polu serwisowym, jednak nie przeszkodziło to gdańszczanom w wysokiej wygranej 25:18.

Czwarty set od początku do końca należał do siatkarzy spod Jasnej Góry, którzy dominowali nad rywalami głównie w ataku (52% do 32%) i w bloku (5 do 1). Świetny występ dawał Artur Brzostowicz, który skończył 5 z 6 piłek. W tej odsłonie Trefl był wyraźnie gorszy od AZSu i pewne było, że mistrza Polski wyłoni dodatkowa partia.

Tie-break od wysokiego prowadzenia (5:1) rozpoczęli siatkarze AZS-u. Punktowa zagrywka Wojciecha Więcławskiego zmniejszyła dystans do dwóch „oczek” (3:5), a jego skuteczny atak kilka wymian później, zniwelowała stratę do jednego punktu (5:6). W kolejnych dwóch akcjach częstochowianie mylili się, przez co po raz pierwszy w tym secie oddali rywalom prowadzenie. Od tego momentu oglądaliśmy zaciętą walkę punkt za punkt. Dwa bloki Łukasza Dydzika i Tymona Ramotowskiego w kluczowych momentach, pozwoliły siatkarzom z Częstochowy uwierzyć, że zwycięstwo w tym meczu jest realne. Wspaniały atak Artura Brzostowicza przyniósł Eco-Teamowi kolejne „oczko”. Koncert częstochowian nie ustawał. Autowy atak Trefla zakończył rywalizację i przesądził, że tytuł mistrza Polsi trafił do Częstochowy.

Harmonogram i wyniki MP Juniorów - Bartoszyce 2024:

5 marca (wtorek):

Enea Energetyk Poznań – KS Metro Family Warszawa 2:3 (20:25, 23:25, 25:22, 25:22, 9:15), MVP: Miłosz Stachowski
SMS Sparta AGH Kraków  –  KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:3 (26:28, 26:24, 22:25, 25:17, 8:15), MVP: Jakub Kubacki
Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel SA – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 0:3 (29:31, 23:25, 22:25), MVP: Artur Brzostowicz
TAURON Gwardia Wrocław – Trefl Gdańsk SA 0:3 (22:25, 34:36, 22:25), MVP: Wojciech Więcławski

Relacje z meczów wtorkowych TUTAJ

6 marca (środa):

KS Metro Family Warszawa – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:17, 28:26, 20:25, 26:24), MVP: Jan Kuciński
Enea Energetyk Poznań  - SMS Sparta AGH Kraków 3:0 (25:18, 25:18, 26:24), MVP: Alan Okoń
Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – Trefl Gdańsk 2:3 (19:25, 22:25, 25:17, 25:19, 6:15), MVP: Jakub Potempa
Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel SA – TAURON Gwardia Wrocław 3:1 (17:25, 25:16, 25:14, 25:16), MVP: Wojciech Dudzik

Relacje z meczów środowych TUTAJ

7 marca (czwartek):

SMS Sparta AGH Kraków - KS Metro Family Warszawa 3:0 (25:19, 25:21, 25:22), MVP: Jakub Rutkowski
KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – Enea Energetyk Poznań 1:3 (24:26, 25:23, 21:25, 22:25), MVP: Maciej Pacholski
TAURON Gwardia Wrocław – Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 0:3 (15:25, 17:25, 22:25), MVP: Oleksandr Boiko
Trefl Gdańsk - Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel SA 3:2 (27:25, 18:25, 25:23, 18:25, 15:12), MVP: Ryszard Sałata

Relacje z meczów czwartkowych TUTAJ

8 marca (piątek):

mecz o 7. miejsce: KS Lechia Tomaszów Mazowiecki - TAURON Gwardia Wrocław 3:1 (25:20, 25:23, 21:25, 25:20), MVP: Piotr Kecher
mecz o 5.miejsce: SMS Sparta AGH Kraków - Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel 3:2 (26:24, 28:26, 12:25, 18:25, 15:12), MVP: Alexander Iheanacho
półfinał I: Enea Energetyk Poznań - Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa 3:1 (25:22, 16:25, 21:25, 18:25), MVP: Wojciech Deko
półfinał II: KS Metro Family Warszawa - Trefl Gdańsk 2:3 (27:29, 22:25, 25:23, 25:21,11:15), MVP: Oskar Woźny