ME U18: POLSKA - NIEMCY 3:0

Reprezentacja Polski pokonała 3:0 (27:25, 25:15, 25:19) kadrę Niemiec w swoim drugim meczu grupowym CEV Mistrzostw Europy U18 Mężczyzn. Polacy mają na swoim koncie dwa zwycięstwa i komplet punktów.

W swoim drugim meczu podopieczni Michała Bąkiewicza zmierzyli się z kadrą Niemiec. Biało-czerwoni mają już na koncie szybkie zwycięstwo 3:0 nad reprezentacją Czech.

Polacy bardzo dobrze zaczęli spotkanie z naszymi zachodnimi sąsiadami i od początku przejęli inicjatywę w grze. Pierwsze akcje należały niewątpliwie do naszej kadry, która pewnie punktowała rywali, gromadząc na swoim koncie kolejne "oczka". Przewaga 16:10 wydawała się w żaden sposób nie zagrażać wynikowi, jednak Niemcy zaczęli grać znacznie ofiarniej w obronie, przez co osłabiali statystyki w ataku polskiego zespołu. Dystans punktowy malał coraz bardziej, co zapowiadało emocjonującą końcówkę seta. Niemieccy zawodnicy przegrywając 21:23, zaprezentowali znakomitą grę na siatce, dzięki czemu to oni mieli w górze piłkę setową. Finalnie jednak Biało-czerwoni zachowali zimną krew, obronili set-balla i zapisali tę część meczu na swoim koncie.

Druga partia w całości przebiegała pod dyktando naszych reprezentantów, którzy wystrzegli się własnych błędów, oddając rywalom w tym secie zaledwie trzy punkty. Cieszyć mogła także poprawa jakości w ataku, co zrobiło sporą różnicę. Słabiej grającego w tym spotkaniu Kamila Szymanderę, Michał Bąkiewicz zdecydował się zastąpić Piotrem Śliwką, który wsparł w ofensywie swoich kolegów. Mimo, że Niemcy cały czas dobrze radzili sobie w bloku, Polacy grali umiejętnie i konsekwentnie dzięki czemu pewnie wygrali tę odsłonę i znacznie przybliżyli się do drugiego zwycięstwa w turnieju.

Trzeci set okazał się tylko formalnością. Choć niemieccy gracze próbowali dotrzymywać kroku naszym reprezentantom, to bardzo pewna gra prezentowana przez Biało-czerwonych skutecznie im to uniemożliwiała. Dodatkowo, w decydującym punkcie seta, kiedy to Niemcy mogli zmniejszyć punktowy dystans i nawiązać walkę, pojawił się w ich grze spory chaos, który jeszcze bardziej skomplikował sytuację naszych rywali. Przejście linii 9-metra przy zagrywce i wiele niedokładności w obronie szybko zamieniały się na punkty reprezentacji Polski, przybliżając tym samym mecz do rozstrzygnięcia. Ostatecznie nasza kadra triumfowała w tym secie 25:19, zamykając spotkanie w trzech partiach. Po 15 punktów w tym starciu na swoich kontach zapisali Kacper Ratajewski (50-procent w ataku) i Jakub Olszewski (62-procent w ataku).

Wtorek jest dniem wolnym od zmagań, a zespoły ponownie zameldują się na boisku dopiero w środę. Wtedy też nasi kadrowicze zetrą się z Białorusinami.