ME MINIKADETÓW: POLSKA - BUŁGARIA 1:3

Polska przegrała z Bułgarią 1:3 (25:22, 21:25, 25:27, 23:25) w półfinałowym meczu mistrzostw Europy minikadetów w Sofii. Biało-czerwoni zagrają w niedzielę o brązowy medal. Rywalem będzie przegrany w spotkaniu Czechy - Francja.

Był to mecz walki. Gospodarze zaprezentowali ogromną siłę ognia. Biało-czerwoni mieli słabsze i lepsze okresy gry. Pierwszy set był długo wyrównany, a polski zespół pokazał swoją wyższość w końcówce. W drugiej partii od stanu 5:6 gospodarze zaczęli zwiększać przewagę. Było m.in. 6:9 i 14:18.

Trzeci set był cały czas wyrównany. Polacy mieli piłki setowe. Ze stanu 22:23 wyszli na 24:23. Jednak przegrali na przewagi. Emocjonujące chwili w końcówce trzeciej partii niewątpliwie miały wpływ na postawę polskiego zespołu na początku czwartej. Bułgarzy mieli m.in. przewagę 6:2 i 11:6. Polski zespół zaczął odrabiać straty i wyszedł na prowadzenie 22:21, ale niestety przegrał końcówkę

ŹRÓDŁO: PZPS.PL/EUGENIUSZ ANDREJUK, FOT. CEV