I Ogólnopolski Turniej Kadetek o Puchar Prezesa KS Energetyk Poznań

W dniach 5-6 marca w hali sportowej Arena odbył się I Ogólnopolski Turniej Kadetek o Puchar Prezesa KS Energetyk Poznań.

Uczennice Gimnazjum nr 5 Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego uczęszczające na co dzień do klas Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego trenujące w KS Energetyk Poznań zmierzyły się z najlepszymi zespołami z województw jak również medalistami zeszłorocznych rozgrywek finału Mistrzostw Polski. Rozgrywki obserwował Dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS Szczyrk Grzegorz Wagner, natomiast uroczystego otwarcia dokonał Prezydent miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.

Turniej zakończył się zwycięstwem zespołu Lider Budowlani Konstantynów Łódzki. W dzisiejszych meczach, które obserwował trener kadry Grzegorz Wagner Impel Wrocław uległ APS Rumia 0:3, MKS Zorza Wodzisław Śląski uległa Liderowi Wałcz 0:3, Impel pokonał Zorzę 2:1, Energetyk Poznań przegrał z Liderem Konstantynów Łódzki 1:2, Energetyk uległ Rumii 1:2 a w ostatnim meczu Lider pokonał Wałcz 2:1. Nagrody wręczała Pani Małgorzata Lorek dyrektor XVIII LO z klasą sportową Energetyka.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie i stanowił znakomite przetarcie przed nadchodzącymi ćwierćfinałami Mistrzostw Polski, które odbędą się 17-20.03.2016 w hali przy ul. Bukowskiej.