GKS WIEŻYCA 2011 POLITECHNIKA GDAŃSKA STĘŻYCA ZE ZŁOTYM MEDALEM MP JUNIOREK

Piąty set rozstrzygnął o tytule mistrzyń Polski juniorek. Po ponad dwugodzinnym meczu pełnym emocji i zwrotów akcji zwycięstwo odniosły siatkarki GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca. Siatkarkom z Poznania należy się ogromny szacunek za waleczność i serce zostawione na boisku. Patronem młodzieżowych mistrzostw Polski jest PKN ORLEN.

Wyniki, tabele, składy i statystyki są dostępne tutaj

Zapraszamy do oglądania meczów na kanale You Tube Polska Siatkówka.

Zachęcamy do stosowania w mediach społecznościowych oficjalnego hasztaga : #MPJuniorka

Finał: GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca - Enea Energetyk Poznań 3:2 (18:25, 25:21, 21:25, 25:19, 16:14)

MVP: Maja Malinowska

W ostatnim meczu turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorek Stężyca 2024 spotkały się zespoły, które w opinii ekspertów pełniły rolę faworytów. Niepokonane drużyny z Poznania i Stężycy, rozpoczęły mecz przed kompletem publiczności w hali widowiskowo-sportowej w Stężycy. Pierwszy punkt finału zdobyła dla Stężycy Anna Fiedorowicz. Po efektownym ataku z drugiej piłki Wiktorii Szewczyk gospodynie prowadziły 7:5. Poznanianki wyszły na prowadzenie 9:10 po skutecznym kontrataku Oliwii Pietrzak. Seria punktów przy zagrywce Agaty Milewskiej powiększyła przewagę Energetyka do 11:15. Gospodynie próbowały odrabiać straty, ale poznanianki im na to nie pozwoliły, grając świetnie w systemie blok-obrona i na zagrywce. Początek drugiej partii należał do stężynianek, które prowadziły 4:0, po przerwie na życzenie trenera Marcina Patyka poznanianki odzyskały swój rytm i wyszły na prowadzenie 7:9. Podobny manewr trenera Dawida Michora też przyniósł efekt w postaci serii punktów i odzyskania prowadzenia 13:9. Straty odrobiła doskonałymi zagrywkami Wirginia Mulka, a po jej asie na 13:14 trener Michor poprosił o drugą przerwę. I ponownie odniosło to skutek, gospodynie dzięki dwóm seriom odskoczyły przeciwniczkom i doprowadziły do remisu w meczu. Po przerwie trwała wymiana punkt za punkt, a jednopunktowe prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Zagrywka Oliwii Pietrzak sprawiła wiele kłopotów gospodyniom, które traciły trzy punkty do rywalek. Przy stanie 12:16 trener Dawid Michor poprosił o przerwę. Nie zbiło to z tropu siatkarek Energetyka, które utrzymały przewagę i wygrały trzeciego seta. W czwartej partii trener Michor zmienił na pozycji rozgrywającej Wiktorie Szewczyk na Klarę Olszewską. Gra była wyrównana, akcje toczyły się długo, a na trybunach wyczuwalne było olbrzymie emocje. Blok Julii Hewelt dał gospodyniom prowadzenie 13:11, ale kolejny raz świetna współpraca bloku z obrona poznanianek zadziałała i był remis po 14. Wieżyca prowadziła trzema punktami 20:17, by po nieporozumieniach roztrwonić przewagę. Na boisko powróciła Wiktoria Szewczyk, błąd w ataku popełniła Zofia Sobanty, asa zaserwowała Anna Fiedorowicz, blok Szewczyk, kolejny autowy atak i doszło do piątego seta. Poznanianki rozpoczęły tie-breaka od dwóch udanych bloków. Stężyca nie wykorzystała kontrataku, a ich kolejny atak został ponownie zablokowany i było 1:4. Atak i dwa asy Anny Fiedorowicz dały remis. Poznanianki po asie Wirginii Mulki i bloku Agaty Milewskiej prowadziły 8:10. Emocje na boisku i na trybunach były niesamowite, pierwszego meczbola po bloku Julii Hewelt na 14:13 miały gospodynie. Mimo dwóch piłek „w górze” nie zdołały zakończyć meczu. Drugą okazje wykorzystała Maja Malinowska, której nie zadrżała ręka w kontrataku z lewego skrzydła.

Harmonogram i wyniki mistrzostw Polski juniorek

wtorek 5 marca
GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca – UKS SMS Police 3:0 (25:18, 26,24, 25:18)
SMS Solna Wieliczka – LTS Legionovia Legionowo 1:3 (18:25, 23:25, 25:20 22:25)
TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec – MUKS LO 47 Budowlani Łódź 1:3 (20:25, 18:25, 25:19, 16:25)
#VolleyWrocław – Enea Energetyk Poznań 0:3 (12:25, 15:25, 20:25)

Relacje z meczów wtorkowych tutaj

środa 6 marca
UKS SMS Police – LTS Legionovia Legionowo 0:3 (14:25, 24:26, 10:25)
GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca – SMS Solna Wieliczka 3:0 (25:13, 25:13, 26:24)
MUKS LO47 Budowlani Łódź – Enea Energetyk Poznań 1:3 (15:25, 11:25, 25:21, 21:25)
TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec - #VolleyWrocław 3:1 (25:20, 28:30, 25:13, 25:19)

Relacje z meczów środowych tutaj

czwartek 7 marca
SMS Solna Wieliczka – UKS SMS Police 3:0 (25:22, 25:19, 25:20)
LTS Legionovia Legionowo – GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca 0:3 (19:25, 20:25, 30:32)
#VolleyWrocław – MUKS LO47 Budowlani Łódź0:3 (23:25, 17:25, 17:25)
Enea Energetyk Poznań – TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec 3:0 (25:12, 25:17, 25:18)

Relacje z meczów czwartkowych tutaj

piątek 8 marca
O 7 miejsce: UKS SMS Police - #VolleyWrocław 0:3 (23:25 19:25, 10:25)
O 5 miejsce: SMS Solna Wieliczka – TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec 3:1 (25:23, 24:26, 26:24, 25:13)
Półfinał: GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca - MUKS LO47 Budowlani Łódź3:0 (25:20, 25:14, 25:14)
Półfinał LTS Legionovia Legionowo - Enea Energetyk Poznań 0:3 (21:25, 22:25, 19:25)

Relacje z meczów piątkowych tutaj

sobota 9 marca
Mecz o brązowy medal MUKS LO47 Budowlani Łódź - LTS Legionovia Legionowo  3:0 (25:22, 25:21, 25:20)
Finał: GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca - Enea Energetyk Poznań 3:2 (18:25, 25:21, 21:25, 25:19, 16:14)

Po zakończeniu meczu finałowego ceremonia zakończenia mistrzostw.

Źródło: PZPS.PL/ MSZ, fot. Piotr Sumara, Justyna Matjas